Duben 2011
Gandalfova píseň o Lórienu

29. dubna 2011 v 15:07 Básně a Písně
V zlatý les kouzel Lórien
přichází člověk zřídka jen;
pramálo očích smrtelných
spatří tu, jež se nemění.
Galadriel! Galadriel!
Kdo k studánce tvé čiré šel?
V bílé tvé ruce bílá hvězda;
zem čistá, o jaké se nezdá
i v nejčistších snech smrtelnému,
je v Dwimordenu, Lórienu.

Hobitín a těžká technika

28. dubna 2011 v 17:25 Kraj

zdroj: google.czMapa Středozemě 4

28. dubna 2011 v 17:06 Mapy

zdroj: google.cz
Tahle mapa je ze strategické hry The Lord of the Rings - The Battle of Middle-Earth

Karty PP

28. dubna 2011 v 17:04 Věci s LOTR

che, musím se pochlubit, že nějaké mám :D, jestli chcete tak některé nafotím :)

Život Černokněžného Krále část 2.

28. dubna 2011 v 15:06 Prstenové Přízraky
svet-stredozeme.blog.cz
Po útoku na Hůrku, Černokněžný král vyslal 4 Nazgůly na Větrov. Ti však byli pronásledováni Gandalfem. V noci 3. - 4. října Nazgůlové na Gandalfa zaútočili. Záblesky z boje mohly být vidět na míle. Na úsvitu následujícího dne Gandalf utekl a Nazgůlové ho pronásledovali. Dne 6. října Černokněžný král a další 4 Nazgůlové našli Froda na Větrově. Zde Černokněžný král bodl Froda Morgulským nožem. Kousek nože zůstal Frodovi v těle. Kousek nože byl poté odstraněn, ale rána Frodovi zůstala. Aragorn Nazgůly zahnal. Černokněžný král se Aragorna začal velmi obávat.

Jakmile Frodo odešel z Větrova, Černokněžný král neměl žádné informace o Prstenu. Až 7. října zase přišel Frodovi na stopu, ale to už hobitům pomáhal Glorfindel, vysoký elf, kterému se Černokněžný král nemohl postavit ve světle. Glorfindelův kůň Asfaloth nesl Froda přes Brod, následovaný Nazgůly. Nazgůlové vstoupili do Brodu a smetla je vlna vytvořená Elrondem a Gandalfem. Těla koní a plášťů byla později nalezena po proudu řeky. Nazgůlové se tajně vrátili do Mordoru.

V Minas Morgul se Černokněžný král připravoval na velkou bitvu proti Minas Tirith. Dne 10. března 3019 se objevil červený signál z Mordoru a Minas Morgul odpověděla jasným modrým zábleskem. Brány Minas Morgul se otevřely a vyjel Černokněžný král se svým vojskem. Frodo byl zrovna v Morgulském údolí, když vojsko vycházelo. Morgulské vojsko postupovalo velmi jistě. Došlo až na Pelenorská pole. Černokněžný král vyslal zbytek Nazgůlů. Faramir byl nucen stáhnout se do bílého města (Minas Tirith). Morgulské vojsko obklopilo město a útočilo. Černokněžný král byl mazaný a chtěl v protivnících vyvolat strach. Proto do katapultů položil uříznuté hlavy gondorských mužů. Když cítil, že lidé v Minas Tirith panikaří, vznesl se nad město a rozkázal plný útok. Morgulské beranidlo se dostalo k bráně Minas Tirith a lehce ji zničilo. Černokněžný král projel bránou, kterou ještě nikdy žádný nepřítel neprojel. Všichni utekli, jen Gandalf zůstal.

Poté přišli Rohirové. Černokněžný král se odvrátil od brány. Nesl se na krále Théodena a zabil jeho koně černou šipkou. Kůň krále pod svou vahou rozdrtil. Pak se mladý jezdec snažil zabránit Černokněžnému králi zabít Théodena úplně. Jezdec však nebyl muž, ale byla to Éowyn, králova neteř. Zabila Nazgůlovu bestii rychlým úderem. Černokněžný král jí rozbil štít a vytáhl na ni svůj palcát. Hobit Smíšek k Černokněžnému králi přišel ze zadu a propíchl mu šlachy, v ten moment Éowyn zasadila smrtelnou ránu. Černokněžný král padl mrtev.