Srpen 2011

Poslední prázdninový večer

31. srpna 2011 v 20:47

Tak a je tu poslední prázdninový večer, podle mě přišel strašně brzy, vždyť před chvílí jsme ještě dostávali vysvědčení a teď už máme jít znovu do škole ? ... Vůbec se mi tam nechce a uklidňuji se tím, že za chvíli bude výkend :-D

Jak jste stvrávili vy váš poslední prázdninový den ? Já jsem ráno byla s bratrem, kouknout se na jeho novou školu. Pak jsem jela do města ke kadeřnici a ještě něco nakoupit do škole .. No a teď jsem tady,píšu tenhle článek a jsem smutná, protože musím do škole :-D
Tak si ještě užijte svůj poslední prázdninový večer, Mějte se krásně :)

Design 1.4

30. srpna 2011 v 19:27 Designy
Tak jsem se rozhodla udělat nový design - ten starý už mě omrzel.
Téma: Frodo a Kraj
Od: 30.8. 2011
Do: ~
Spokojenost: 95%

Mája Křepelková II

30. srpna 2011 v 19:23 | Ettelwen |  Hobiti
Mája byla sestra Samvěda Křepelky. Narodila se v roce 2976 Třetího věku. Kromě Sama měla ještě tři starší a jednoho mladšího sourozence. Byla dcerou Peckoslava Křepelky a Bely Dobříškové.

Orlando mluví o Třech mušketýrech a Novém Zélandu

29. srpna 2011 v 20:18
Orlando se objevil ve videu, ve kterém mluví o svém novém filmu Tři mušketýři. Podle toho co jsem viděla ve videu se na ten film celkem těším :) Je tam zmíněn i návrat do Středozemě.

Student umění Benjamin Haff ilustroval Silmarillion

29. srpna 2011 v 10:16 Zajímavosti/Attractions
Tolkienovi fanoušci jsou vesměs kreativní banda. Banjamin Haff je toho živoucím důkazem. Student umění z Německa se poprvé s tvorbou Tolkiena setkal v jedenácti letech. Pro jeho závěrečné zkoušky v Akademii v roce 2009 vytvořil svůj vlastnoručně ilustrovaný Silmarillion, který je vázaný v kozí kůži.
Tady máte pár jeho obrázků, při vytváření:
Na této stránce najdete obrázků více, je tam i rozhovor s Benjamin, který jsem vám přeložila a najdete jej níže v článku.

2. kolo: Aragorn vs Sauron

29. srpna 2011 v 9:38
Tak a máme tu druhé kolo, ve kterém je celkem 7 duelů, což znamená, že náš počet se zúžil na pouhých 14 postav.
V minulém kole vyhrál Gimli. Koho pošlete dále teď ?

Život Bernarda Hilla

27. srpna 2011 v 21:30
Britský herec Bernard Hill se narodil dne 17.12.1944. Vystudoval "Politechnic School of Drama v Manchesteru. Jeho první rolí byla role v seriálnu BBC PLAY FOR TODAY. Jeho kariéra stoupala velmi pomalu. Hrál většinou jen v malých televizních dramatech, jako např. "Já,Glaudius". Vedle toho se také věnoval divadlu, zahrál si například hlavní roli v Mackbethovi.

Svou první významější roli si zahral až v roce 1997 (bylo mu 53 let). Bernard si zahrál roli kapitána Edwarda J. Smithe, ve velkofilmu Titanic, režiséra Jamese Camerona. Díky této roli se dostal do podvědomí diváků po celém světě.

Teprve po této roli se mu začlo dařit. Zahrál si v adaptaci Shakespearova díly "Sen noci svatojánské" po boku takových hvězd, jako Michelle Pfeiffer, Christian Bale nebo Calista Flockhart.

Ovšem za jeho největší dosavadní úspěch lze považovat roli, kterou dostal roku 2002. Režisér Peter Jackson mu nabídl roli ve své trilogii "Pán Prstenů". Zde si zahrál krále Rohanu - Théodena. Tato tole je zatím jistě vrcholem jeho kariéry.

Po skončení natáčení Pána Prstenů se objevil po boku Halle Bery v hororu Gothika" nebo v komedii Muzikanti z Clare,
zdroj: osobnosti.cz


Sedmikrása Křepelková

27. srpna 2011 v 21:22 | Ettelwen |  Hobiti
Sedmikrása byla sestra Sama Křepelky. Narodila se v roce 2972 Třetího věku. Měla dva starší bratry a tři mladší sestry. Více o jejím životě není známo.