Leden 2013


str8voices - Far over the misty mountains cold

28. ledna 2013 v 22:18 Videa
Tak tohle stojí za shlédnutí ... je neuvěřitelný, co se s jednou písničkou dá vše udělat ;) ..

Duilin

28. ledna 2013 v 13:47 Elfové
Jeden z nejlepších lučištníků v krátkosti, protože o životě nic nevíme, spíše smrt možná stojí za zmíňku.

Duilin byl elf z Gondolinu. Byl vůdce Domu Vlaškovky - nejlepší z nejlepších lučištníků Gondolinu. O jeho životě není mnoho známo, zato o jeho smrti ano. Při Pádu Gondolinu on a ostatní z Domu Vlaštovky stáli na hradbách u bran. Padl balrogovým bičem

Inspirace na dorty

27. ledna 2013 v 18:52 Ostatní
Omlouvám se za mou dlouho nepřítomnost, ale nemám moc času :) ... Snad Vám to postupně vynahradím :)

Hobití Éra

23. ledna 2013 v 22:53 Ostatní
Takže myslím, že tahle fotka mluví za vše :D Hobit prostě tak zaujal, že si v dnešné chladné době pořizují televizní uváděči Hobití chlupaté nohy :) :D

Dori 1

23. ledna 2013 v 18:15 Fotky Doriho
Tak máme tu dalšího ze třinácti trpaslíků. Je to Dori. Mě je již od začátku tento trpaslík společně s dalším nesympatický. Jeho obličej mi strašně připomíná londýnského vědce za doby filmu Cesta kolem světa za 80 dní :D To je ovšem můj skromný názor. Jak se jeví vám ? Musím teda říct, že se ještě naplno nestihl představit.

Beleg lučištník

22. ledna 2013 v 18:59 Elfové
Je tu první životní příběh elfa, který nespadá do dění Hobita a Pána Prstenů. Pokud jste však četli Nedokončené příběhy nebo Húrinovi děti od Tolkiena, jistě vám tato postava něco řekne. Vybrala jsem ji, protože má velmi zajímavý život a nepředvídanou smrt, kterou zaviní jeho nejbližší přítel ;)

Doriathský elf, který se spolu s králem Thingolem, Mablungem těžkorukým, Huanem a Berenem Camlostem vydal na lov vlka Carcharota. V bitvě Nespočetných slz bojoval jako jediný z Doriathu. Byl jedním z velitelů Doriathské hraniční stráže a skřeti z něj měli hrůzu. Později se v Doriathu seznámil s Turínem Turambárem. Belegův luk Belthronding společně s Turínovím mečem Anglachelem dlouho chránili hranice Doriathu. Když Turín odešel z Doriathu, Beleg jej hledal a našel. Společně založili zemi Luku a Přilby, jejichž armáda se skládala z Brethilských psanců. Po Mimově zradě a prozrazení sídliště psanců se říše rozpadá. Beleg stopuje skřety kteří zjali Turína. Společně s pomocí jednoho z elfů Turína osvobodil, ale při přeřezávání pout se Turín lekl a nešťastnou náhodou Belegovi vytrhl meč a zabil jej. Tak tedy zkončil jeho život a byl pohřben společně se svým lukem.

Hobit - Soundtrack - The World is Ahead

21. ledna 2013 v 16:08 Videa
Jeden z veselejších soundtracků :) ... Je povedený! :) Začátek je dobrý, ale konec je vlastně hlavní znělka, která nás provází skoro celým filmem :)

Hobit - Fanoušek Týdne 5

20. ledna 2013 v 22:14 Ostatní
V jedné díře v zemi žil .... Nikova bouda. Tohle je dámy a pánové hobití bouda pro psa Nika. Je to opravdu povedené :) Asi by mne to nenapadlo :D Nick si svou boudu asi opravdu zamiloval :)
Facebook - The Hobbit

Co dál s blogem ?

19. ledna 2013 v 21:01
Tak jsem si našla zase chviličku na to sesmolit nějaký inteligentní článek :D Bude se v kostce týkat toho, co tu budete moct očekávat tento rok ... Je to spíš tak trošku informativní, protože jsem se rozhodla to tu trošku změnit. Stanovila jsem si takové dva cíle.
  • Chtěla bych se zase trošku věnovat Eragonovi a Hraničářovu učni, myslím, že tyhle dvě skupiny zanedbávám :D
  • Samozřejmě, že časem přibudou nové rozcestníky k postavám z dalších dílů Hobita
  • No a v konečné fázi jsem se rozhodla, rozšířit Středozem, ano myslím tím Středozem celkově, jak postavy, tak místa, bitvy a různé zajímavé informace. Nebudu sem přidávat žádné zdlouhavé životopisy, které nikoho nezajímají, ale budu se snažit hledat spíše zajímavosti, které vás zaujmou. Tak to jen proto, abyste se nedivili, že sem přibude něco, co se v LOTR ani v Hobitovi nevyskytuje
Jestli Vám něco z toho vadí, tak máte smůlu, já si stejně všecko udělám po svým :D