Červen 2013

Recenze - Hraničářův učeň - Ledová země

30. června 2013 v 12:28
Včera jsem dočetla další díl ze série Hraničářova učně, tak jsem se rozhodla knihu opět nějakým způsobem zhodnotit.

Autor: John Flanagan
Série: Hraničářův učeň
Podnázev: Ledová země
Počet stran: 283
Díl: 3/12
Nakladatelství: Egmont

Loučení se s herci

29. června 2013 v 13:40 Zajímavosti a Novinky
Tak jako hodně věcí končí, tak i natáčení Hobita pro některé herce skončilo. Jejich scény jsou již natočené a herci se vrací domů. Scénu Hobita opustila včera Evangeline Lilly alias Tauriel. Dalším hercem, který opustil natáčení byl Ian McKellen alias Gandalf. To mi přišlo trochu smutné,už jen proto, že je Ian postarší a jeho dobrodružství s Tolkienovými knihami nejspíše skončilo - ikdyž jeden nikdy neví :)
Toto je fotka Petera Jacksona (režisér) a Iana McKellena (Gandalf) ze včerejška.

Natáčení však nekončí jen pro tyto dva herce. Dnes se také můžeme rozloučit s Orlandem Bloomem (Legolas). Legolas před svým odjezdem točil 12 hodin bitvu se skřety - toto natáčeí bude součástí bitvy Pěti armád ve třetím díle Hobita.

Hobit - Soundtrack - The Hidden Valley

28. června 2013 v 14:16 Videa
Soundtrack z 2. discu .... Jak jinak píseň shrnout než tím, že řekneme, že je krásná a samozřejmě, když se zase zaposloucháme, tak uslyšíme soundtrack Pána Prstenů. Skladba je trochu pochmurnější.


Komiks od Ænag

25. června 2013 v 13:55 Vaše tvorba
Tak a dnes v pořadí další tvorba - komiks od Ænag. Komiks je na téma Pána Prstenů nebo - li Gandalf vede Společenstvo přes Morii. Moc se mi líbí a hlavně je to originální :)
Kdyby jste někdo z vás chtěl přispět do této naší tvorby také, můžete napsat na email - svet-stredozeme@seznam.cz. Poslat můžete cokoliv, co se tématicky týká mého blogu. Nemusíte se bát kritických komentářů, prostě to zkuste.

Roklinka by Terry

25. června 2013 v 13:30 Vaše tvorba
Po dlouhé době z jiného soudku. Jsou tu opět vaše výtvory. Tentokrát tu máme Roklinku od Terry.
Celý obraz je nakreslen temperovými barvami. Moc se povedl, je překrásný.

Úvodní stránky Empire

24. června 2013 v 18:02 Zajímavosti a Novinky
Hobit 2 se nám rýsuje i na obálkách časopisů :)

Designy blogu

24. června 2013 v 13:16 Designy
Protože teď nemám moc nápadů na články, rozhodla jsem se zveřejnit všechny svoje dosavadní designy a trošku zavzpomínat na začátky. Můžete hodnotit nejlepší a nejhorší z nich. Ne všechny designy jsou moje tvorba. Snad se vám zalíbí.

1. Hobiti

Celebrimbor

23. června 2013 v 14:26 Elfové
Celebrimbor je důležitá postava Středozemě, i když o něm například ve filmech není zmíňka. Celebrimbor byl elf, který se podílel na výrobě prstenů (Tři prsteny, Sedm a Devět prstenů)
zdroj: deviantart - tafafa

Celebrimbor byl vnuk Feanora. Narodil se pravděpodobně v Prvním věku. První věk přečkal bez úhony a na začátku Druhého věku přišel do Eregionu. V Eregionu se seznámil s tajemným cizincem - Annatarem. Annatar nabízel bohatství a své znalosti ve prospěch elfů. Společně s Celebrimborem ukovali Prsteny moci. Sám Celebrimbor ukoval Tři prsteny. Celebrimbor byl považován za jednoho z nejlepších řemeslníků vůbec. Nebyl pyšný ani prchlivý, ale přece byl zrazen. Annatar byl ve skutečnosti Sauron a využil Celebrimborovi znalosti a ukoval Jeden Prsten moci, který vládl všem. Celebrimbor však stihl poslat Prsteny do bezpečí. Poté však přišla Sauronova vojska, dobyla Eregion a Celebrimbora zajala. Celebrimbor byl dlouho mučen a nikdy Sauronovi neprozradil polohu Prstenů. Nakonec byl zabit a jeho tělo bylo nabodnuto na kůl.

U Skákavého poníka 2

23. června 2013 v 9:38
Jak jsem už tak řekla, trošku se mi zastesklo po Páně Prstenů, a proto je tu další Frodova zastávka při cestě do Roklinky - Hospoda U Skákavého poníka.

Hobit - Fanoušek týdne 12

21. června 2013 v 12:44 Ostatní
Máme tu dalšího fanouška týdne. A jsou hned dva - Josiah a Joy, kteří vyhráli 1. místo v jejich městě v den "Gingerbread jubilea". Celé Dno Pytle je vyrobeno z perníku a je poživatelné. Poživatelné jsou i figurky Gandalfa, Bilba a trpaslíků.
zdroj: Facebook - The Hobbit