Srpen 2013

Recenze - Hraničářův učeň - Obléhání Macindawu

31. srpna 2013 v 13:12
Už delší dobu se chystám napsat o knize Obléhání Macindawu, kterým končí dvoudílné dobrodružství Willa na severu. Snad se bude líbit.

Autor: John Flanagan
Série: Hraničářův učeň
Podnázev: Obléhání Macindawu
Počet stran: 316
Díl: 7/12
Nakladatelství: Egmont

Interview s Christopherem

31. srpna 2013 v 11:52
Na internetu jsem našla celkem aktuální rozhovor s Christopherem, který je však moc dlouhý, a tak jsem se rozhodla přeložit jen to nejzajímavější a na zbytek se můžete podívat samy :)

Mike Macauley: Byly Ra'zakové opravdu neodmyslitelně zlí? Nebo se povaha odvíjí od vymření rodu? Museli jenoduše zabít, aby přežili nebo měli jinou volbu?
CP: Ne tak docela. Myslím, že by se pravděpodobně živili jiným druhem masa. V podstatě se vyvinuli na to, aby lovili lidi a elfy. Nejsou opravdu nic jiného než predátoři. Trošku to připomíná situaci "zabij nebo budeš zabit". Nejsou jak upíři, kteří mohou pít falešnou krev nebo nechat oběť na živu. S Ra'zaky je to více extrémní.

MM: Když se nyní trpaslíci a urgalové mohou stát jezdci, změní se jejich vzhled po čase tak, jako se mění u lidí?
CP: Nemyslím si, že trpaslíci a urgalové skončí se špičatýma ušima jako to mají elfové. To se prostě nestane. V průběhu času se však změní, ale to mluvíme o hodně dlouhé době. Bude to trvat nejméně stovku let než se dostaví nějaká fyzická změna, avšak duševní změna může nastat mnohem dřív.

MM: Vrátí se Eldunari, které Galbatorix mučil někdy do svého původního stavu?
CP: Některé z nich ano a na druhou stranu některé ne. O ty, které se do původního stavu nevrátí, se bude starat Eragon a udělá pro ně to nejlepší co bude moci.

MM: Jak se bude Arya a Fírnen cvičit na Jezdce s Drakem, když nebudou mít na pomoc žádného učitele?
CP: Mám velmi dobrou odpověď, ale nemohu o ní v tuto chvíli více mluvit. Za prvé si myslím, že Arya už mnoho věcí ví. Vyrůstala v Ellesméře a vídala Oromise. Věděla již mnoho věcí, které se Eragon musel učit na začátku. Fírnen dostal nějaké informace od Safiry, se kterou nějaký čas pobyl, ale nebylo jich mnoho. Je to velmi dobrá otázka a budu o ní muset mluvit více, ale ne v tento okamžik.

MM: Pojďmě mluvit o potenciální "PÁTÉ KNIZE". Nebude to pokračování série, že? Bude to jiný příběh?
CP: Jistě. Potenciální PÁTÁ KNIHA nebude pokračováním série, ale bude ovlivněna událostmi v Alagaesii. Bude to něco jiného.

Toto je jen zlomek, ale překládat vše by bylo na dlouho - pokud se chcete samy podívat na rozhovor - můžete.

Nová fotka Medděda

30. srpna 2013 v 22:05 Ostatní
Web theonering.net zveřejnil novou fotku Medděda a to v jeho "medvědí podobě". Musím říct, že takhle se mi zamlouvám mnohem víc. Snímek je pravděpodobně z druhého pokračování Hobita. Jak se vám líbí? :)

Hobit - Fanoušek týdne 18

30. srpna 2013 v 21:53 Ostatní
Dalším fanouškem týdne je Clement, který za 35 hodin nakreslil tuto krásnou mapu Středozemě.
zdroj: Facebook - The Hobbit

Ústa Sauronova - Informace

30. srpna 2013 v 21:30 Nestvůry, příšery apod..
Slíbila jsem, že přidám nějaké informace o Ústech Sauronových a musím říct, že jeho život je velmi zajímavý. Stojí za to si ho přečíst.
Člověk, přesněji odpadlík z plemene Černých Númenorejců, který se naučil černokněžnictví. Znal velkou část Sauronovy mysli a byl brutálnější než všichni skřeti. Své jméno sám zapomněl (podle poznámek Tolkiena se jmenoval Mordu - černá noc, černá temnota). Sám se uváděl jako Ústa Sauronova. Mordu se objevuje u Černé brány jako posel a herold. Vysmívá se zde kapitánům Západu a nabízí jim odchod domů, pokud kapitulují. Gandalf odmítá a Mordu nařizuje vojskům poslední boj. Pokud by Sauron ovládl Středozemi, je pravděpodobné, že by se Mordu usadil v Železném pasu. Jeho další osud však není znám.

Poznámka z webu - http://www.angrenost.cz
Mordu je velmi spekulovanou postavou díky ohromujícímu prohlášení: "Vstoupil do služeb Temné věže, když poprvé opět povstala." Podle letopisů Temná věž poprvé povstala po Pádu Númenoru a návratu Saurona, tedy na konci Druhého věku. Sauronův návrat do Temné věže po ústupu z Dol Gulduru se označuje jako druhé. Jak byl ale člověk (nehledě na to, že je Númenorejec) mohl žít přes 3000 let a odmítat Ilúvatarův dar? Sauron získal zpět několik ze Sedmi Prstenů, a ještě před Pádem Númenoru rovněž spousty menších prstenů a jiných děl Gwaith-I-Mírdain, když vyplenil Eregion, a i tyto "zkušební prstýnky" byly podle Gandalfa pro smrtelníky nebezpečné. Rovněž žádný smrtelník nemohl praktikovat magii (Navíc je zde podobné prohlášení o černokněžnictví pomocí Prstenů v rukou lidí u Černých jezdců, než se stali neviditelnými Prstenovými přízraky). Lidé navíc tuto teorii argumentují tím, že si Mordu své jméno nepamatoval, kdežto Glum si své pamatoval i po 500 letech. Na druhou stranu Tolkien říká, že i v době Války o Prsten to stále byl živý člověk a nikoli přízrak. Ať už to bylo jakkoli, Mordu nějaký Prsten nosit musel, a Tolkien jako filolog byl v používání slov velmi přesný.

Ústa Sauronova - Animace

29. srpna 2013 v 22:17 Nestvůry, příšery apod..
Ústa Sauronova se objevila pouze ve vynechané scéně z trilogie Pán Prstenů. V blízké době sem přihodím nějaké info o tomto fešákovi :)

Královská hraničářka - O čem bude?

28. srpna 2013 v 21:01
Přináším nové informace (pro někoho již známé) o posledním dílu HU. Našla jsem mnoho zajímavých informací a už se opravdu těším na to až budu knihu držet v ruce.

Hraničář Will složil přísahu k Hraničářskému sboru. Po trágédii, která ničí jeho život se rozhodne pomstít těm, kteří jsou za ni zodpovědní - i kdyby to znamenalo opustit sbor. Dříve veselý Will se stává zasmušilým mužem, kterému schází radost ze života.
****
Jeho přátelé hledají cestu pomoci a je to právě Halt, který přijde s myšlenkou toho, že Will potřebuje svého vlastního učně.
***
Halt navrhne, aby si Will do učení vzal Maddie - dceru Horáce a Kassandry. Maddie se často dostává do problému a je svéhlavá. Vůbec ji nezajímá, že je královského rodu. Will nejdříve couvne, ale Maddie v něm opět probudí duši hraničáře.
***
Sám Hraničářův učeň má svého vlastního učně.

ClassicFM Movie Music Chart

28. srpna 2013 v 18:27 Zajímavosti/Attractions

Soundtrack z Pána Prstenů jehož autorem je Howard Shore obsadil 1. místo v ClassicFM Movie Music Chart. V chartu o první místo bojovalo celkem 100 soundtracků z filmů. Špatně na tom není ani soundtrack z Hobita, jehož autorem je též Howard. Hobit se umístil na 9. místě.

1. místo - Pán Prstenů
7. místo - Harry Potter a Kámen Mudrců
9. místo - Hobit
41. místo - Letopisy Narnie - Lev, čarodejnice a skříň
65. místo - Harry Potter a Ohnivý pohár
79. místo - Avatar
82. místo - Forest Gump
Pro více informací klikněte na odkaz.

ClassicFM Movie Music Chart


Frodo a Sam v Mordoru

27. srpna 2013 v 21:22 Nezařazené fotky/Other photos
Jedny z nejemotivnějších scén z filmu. Dva přátelé před cílem.

John Flanagan Otázky a odpovědi #2

27. srpna 2013 v 21:00
Když už je tu ta první část, tak i tu druhou, která je stejně zajímavá jako ta první :)

Matthew Tsalidis se ptá: Ptám se jistě jménem mnoha fanoušků. Jak to pokračuje s filmem?
Myslím, že vše pokračuje vcelku dobře po dlouhé době nečinnosti, ale nemám žádné novinky. Ale mám pocit, že projekt již šumí. Jakmile se objeví něco nového, ozvu se.

Darby Levin se ptá: Jaká je vaše nejoblíbenější část při psaní Hraničářova učně? Nebo co je nejlepší na tom být spisovatelem?
Absolutní kontrola nad postavami, jejich světem a tím, co vše se jim přihodí. Někdy je to zábava.

Elizabeth Chang se ptá: Co bránilo Haltovi a Lady Paulině, aby se dali dohromady, když byli mladí?
Pouhá tvrdohlavost. Oba dva si cenili práce toho druhého a neuvědomili se, že by mohli být spolu i přes svou práci. Mám však také podezření, že Lady Paulina nebyla spokojena s myšlenkou manžela, který by byl věčně mimo domov. Halt cítil to stejné. Byl by mrzutý, kdyby mohl být doma a jeho žena na důležité misi. Navíc on ji nikdo o ruku nepožádal.

Jose Francisco Eugenio se ptá: Kdyby jste měl možnost stát se hraničářem. Koho by jste chtěl za učitele? Halta, Willa, Crowleyho nebo Gilana?
Myslím že Crowleyho. Má velmi živý smysl pro humor a nebylo by to tak skličující jako být učněm Halta nebo Willa. Dokážete si představit být učněm těch dvou? Vždy by byli lepší než vy a cítili by jste se neschopní. Možná je to ten důvod, proč měl Halt tak málo učňů a Will žádného (což se brzy změní).

Článek jsem přeložila z -> http://www.randomhouse.com.au
Jedná se o volný překlad.