Září 2013

Hobit - Soundtrack - The White Council

14. září 2013 v 18:52 Videa
Uklidňující píseň. Howard se opět vyznamenal.

Povídky - Rozcestník

14. září 2013 v 17:34 Povídky

HRANIČÁŘŮV UČEŇ

ODKAZ DRAČÍCH JEZDCŮ


Bitva u Povodí

14. září 2013 v 9:36 Události
Datum: 3. listopadu 3020 Třetího věku
Kde: u vesnice Povodí a Západní čtvrtka Kraje
Strana dobra: Smíšek, Pipin, Tolman, Frodo, Sam a hobiti
Strana zla: Gríma Červivec, Saruman a jeho skupina darebáků a lapků

Průběh:
Zajatec Saruman byl propuštěn z Orthanku a vydal se do Kraje, kde chtěl využít svůj dříve získaný vliv a chtěl Kraj pomocí darebáků a lapků ovládnout. Usadil se ve Dně Pytle a ničil zavedené pořádky. Dokonce se k němu přidalo i několik hobitů, především Loto Pytlík ze Sáčkova, kterému však začalo vše přerůstat přes hlavu. Saruman vydával nové zákazy a ničil poklidnou atmosféru Kraje. Kácel stromy, ničil budovy a znečistil dokonce i řeku. Jeho věrným pomocníkem byl Gríma Červivec. Hobitům se tohle samozřejmě nelíbilo a najevo to dala Lotova matka Lobélie, která zaútočila na jednoho z darebáků deštníkem. Za tento čin byla vsazena do vězení, ale byla oslavovaná jako hrdinka.
Brzy se však do Kraje vrátili hobiti Smíšek, Samvěd, Frodo a Pipin, kteří se rozhodli vzít situaci do vlastních rukou.
Bitva se odehrála v bývalém lomu, kde Smíšek s Pipinem šikovně využili nerovnosti terénu a darebáky zde obklíčili. V bitvě, která byla vybojována na cestě k Povodí, zahynulo asi 70 darebáků a 19 hobitů.
Hobiti se následně vydali do Dna Pytle, aby si vyřídili své účty se Sarumanem. Hobiti ho chtěli zabít, ale Frodo se rozhodl nechat jej jít. Když byl Saruman na odchodu, zezadu jej zabil Gríma Červivec. Ani Gríma to však nepřežil, protože jej zabili hobití lučištníci.

Výsledky a důsledky bitvy:
Úspěch hobitů v bitvě byl zapříčiněn zkušenostmi, které získali Smíšek s Pipinem při Válce o Prsten, kdy byli součástí Společenstva Prstenu. Oba měli vojenské zkušenosti z Gondoru a Rohanu.

Důležitou postavou v bitvě byl sedlák Tolman Chaloupka, který pak pro svou rodinu získal velký věhlas a vzestup.

Protože šlo o poslední zaznamenanou bitvu v Kraji, byla jí později věnována velká pozornost. Jména devatenácti hobitů, kteří padli, byla zaznamenána v seznamech a tyto jména se dějepisci učili nazpaměť.

Glorfindel

12. září 2013 v 14:00 Elfové
Glorfindel byl mocný šlechtic z Gondolinu, který vedl dům Zlatého květu. Když přišel pád Gondolinu, bojoval s Balrogem. Zabili se navzájem. Pak je tu ovšem ještě jeden Glorfindel. Nejspíš je to ten samý a vrátil se ze Síní čekání do Středozemě. Žil v Imladris (Roklince) a zachránil Froda před nazgúly. Po Válce o Prsten odplul na západ.

Otázka č. 5

11. září 2013 v 20:59 Otázky
Po týdnu je tu další otázka. Moc nemám čas je vymýšlet, tak jsem se nechala inspirovat literární soutěží na téma setkání s literární postavou. Většinou tato literární postava je vaší oblíbenou postavou, takže otázka zní:

Jaká je tvoje nejoblíbenější literární postava? Proč?


Hraničářův učeň - Trailer k sériím

11. září 2013 v 19:30
Omlouvám se za malou aktivitu, ale dojíždím daleko do školy, tak je to náročnější. Přidávám vám super video ze stránek HU na FB. Je to vlastně trailer všech knih HU, který byl vytvořen k příležitosti vydání posledního dílu - Královského hraničáře.

John a hraničáři

9. září 2013 v 15:39
John Flanagan potkal tyto dva fanoušky Hraničářova učně na akci v Belrose, které se konala o víkendu.

Povídky

8. září 2013 v 14:28 Povídky
Píšete nějakou povídku a nemáte ji kde zveřejnit nebo byste chtěli svou povídku jednoduše zviditelnit, protože si myslíte, že by si ji mělo přečíst více lidí? Nyní budete mít příležitost zveřejňovat svoje povídky na tomto blogu.
Já osobně bych na blogu nějakou povídku mít chtěla, ale vlastní tvorba nepřipadá v úvahu. za prvné nemám na psaní čas a za druhé (což je důležitější) moje psaní nestojí za nic :D ... Z těchto důvodů jsem se rozhodla zveřejňovat některé povídky jiných autorů, samozřejmě s jejich svolením a autorstvým.

POVÍDKY SI NEBUDU PŘIVLASTŇOVAT

Co se týče povídek tématicky bych určitě ráda zveřejňovala povídky Hraničářova učně, Hobita, Pána Prstenů, Eragona, Harryho Pottera a dalších různých fantasy nádechů. Samozřejmě tematicky nebudu zveřejňovat povídky o One direction nebo Miley Cyrus :D ...

Pokud chceš na blogu zveřejnit nějakou svou povídku, určitě napiš na email - svet-stredozeme@seznam.cz
V emailu vyplň:
  • Tvůj blog (pokud máš) a tvoji přezdívku či jméno
  • Odkaz na povídku, pokud ji máš někde na blogu
  • Popřípadě nějaký úvod nebo pár řádků o tom, co bude povídka obsahovat nebo o čem bude
Samozřejmě nemusíte psát jen na mail. Stačí když vyplníte do komentářů to stejné co na email.
Tento návrh však nemusí pramenit jen z vaší iniciativy, ale také z mojí. Například se mi nějaká povídka bude líbit a já vám navrhnu, že ji budu zveřejňovat - samozřejmě musíte souhlasit.
Pevně doufám, že se nějaký odvážlivec odhodlá nějakou povídku zapsat :)

Královská hraničářka - Předobjednání

8. září 2013 v 9:09
Bude to sice ještě nějakou dobu trvat než Hraničářův učeň uzří světla knihkupectví, ale již nyní se objevuje na internetových knihkupectvých, kde si jej můžete předobjednat. To znamená, že kniha vám přijde až opravdu vyjde, ale budete ji tam mít zamluvenou a ušetříte nějaké peníze. Zatím jsem však nenašla českou stránku s předobjednávkami. Tak sem dám pouze australské odkazy, ale třeba bude někdo takový nadšenec, že se mu nebude chtít čekat na českou verzi a předobjedná si tu anglickou :) :D

Novou informací je, že závěrečný díl bude mít 448 až 520 stran podle překladu.

Moje knihovna

6. září 2013 v 13:22
Už opravdu nevím co mám přidávat za články, tak jsem se rozhodla ukázat vám svou knihovnu :)
Není ani malá, ale není ani velká, přesto ji mám ráda.

Moje Knihy:
John Flanagan - Rozvaliny Gorlanu
John Flanagan - Hořící Most
John Flanagan - Ledová země
John Flanagan - Nositelé dubového listu
John Flanagan - Výkupné za Eraka
John Flanagan - Čaroděj na severu
John Flanagan - Dobývání Macindawu
John Flanagan - Králové Clonmelu
John Flanagan - Halt v Nebezpečí
John Flanagan - Císař Nihon - džinu
John Flanagan - Ztracené příběhy