Prosinec 2013

Hobit - Soundtrack - Out of the Frying-Pan

30. prosince 2013 v 13:04 Videa
Ze začátku taková ráznější melodie, ale pak poznáte kousky, které byli ve filmu :)

Produkční video 13

28. prosince 2013 v 22:08 Videa
13. produkční video vkládám celkem pozdě, ale pokud máte někdo zájem podívat se na to, jak se natáčelo v Jezerním městě a Osamělé hoře, tak se koukněte :)

Náhoda či osud? - Čtvrtá kapitola

28. prosince 2013 v 12:41 Náhoda či osud?
Jaký osud asi stihne dívku jménem Acylin, která by se chtěla stát hraničářkou? Neváhejte si přečíst další díl povídky ze série Náhoda či osud?, kterou píše blogerka Casion.
,,Tak a sme tu. Toto je chata hraničiara Halta..."
,,Halta? Toho Halta?" skočila mu do reči s doširoka roztvorenými očami a on sa pousmial. Halt je žijúcou legendou v kráľovstve a keď prikývol videl, že si chatu premeriava s novým pohľadom.
,,Keďže je na nejaký čas odcestovaný, zastupujem ho."
,,Iste, ide o to vyhostenie," poznamenala potichu a Gilana trochu prekvapilo, že o tom vie. Zvesti sa síce šíria rýchlo, ale bežný ľudia o Haltovom vyhostení väčšinou nemajú potuchy.
,,Halt je skvelý hraničiar."

Dol

28. prosince 2013 v 10:31 Dol
Dokud mám město Dol v živé paměti, tak vám vkládám článek o něm :)
Dol bylo město a království u Osamělé hory. Král Dolu byl vždy spojencem krále pod horou. Roku 2770 přiletěl ze severu drak Šmak, který vyplenil město a usadil se v Ereboru. Pán Dolu Girion zahynul a po mnoho let byla tato oblast naprosto opuštěná. V roce 2941 přišel Thorin Pavéza se svou družinou a vyrušil draka Šmaka, který následně zaútočil na Jezerní město, kde byl zabit Bardem Lučištníkem. Bard potom do tří let obnovil město Dol a stal se jeho panovníkem, zatímco králem pod Horou se stal Dáin ze Železných hor. Po Bardovi nastoupil jeho syn Báin a po něm zase Brand. 17. března 3019 proběhla bitva v Dolu proti Sauronově armádě, kde padl Brand i Dáin, ale obě království byla ubráněna.

Funny Pictures 4

27. prosince 2013 v 12:22 Nezařazené fotky/Other photos
Ahoj :) ... Tak jak se vám líbí "typické zimní počasí"? :D ... Včera jsem byla ještě jednou na Hobitovi, tentokrát 3D a opět musím číct, že se mi Hobit líbil. Jdou vám na blog.cz vkládat videa, popřípadě jak?

Šťastné a Veselé :)

24. prosince 2013 v 9:30
Tak a je to opět tady. Dnes je Štědrý den a já bych Vám všem moc chtěla popřát Krásné a Šťasné Vánoce. Prožijte je v poklidu s rodinkou u stromečku a kapra. Doufám, že dostanete vše co jste si přáli, ale jen o tom to přece není :) ...
Takže ještě jednou - Krásné Vánoce a Šťastný Nový rok přeji všem návštěvníkům a také mým kamarádům tady na blogu. Užijte si je! :)


LOTR Set

24. prosince 2013 v 9:12 Věci s LOTR
Na internetu mi dnes ráno padl do oka tento obrázek s jídelním setem na námět Pána Prstenů :) Je neuvěřitelné, co všechno lidi dokáží vymyslet :) :D ... Mimochodem, jdou vám na blog vkládat videa?

Dol Guldur

21. prosince 2013 v 19:34 Dol Guldur
Tak, Peter Jackson nám dal možnost spatřit Dol Guldur nejen na kresbách, ale dokonce i ve filmu. Dol Guldur je místo, kde se shromažďovalo zlo. Myslím, že ve filmu ho vystihli hezky :)

Thranduil 1

19. prosince 2013 v 22:28 Thranduil
Thranduil byl ve filmu perfektní! :) ... Co myslíte vy?

Knižní nej - Nejtlustší kniha

18. prosince 2013 v 18:21 Projekty
Tak je tu další bod projektu Knižní nej - už jsem skoro v půlce :D :) ... Mimochodem dneska jsem úspěšně udělala závěrečné zkoušky v autoškole, ale to jen tak pro zajímavost ... Jak se máte vy?