Březen 2014

Top 5 momentů očekávaných v Hobitovi 3

31. března 2014 v 16:09 Zajímavosti a Novinky
Sice bude ještě nějakou dobu trvat, než se do kin dostane Hobit 3, ale proč bychom si to čekání trochu nespříjemnili? :) ...
Článek napsal Daniel Wood a já ho pro vás přeložila. Oficiální článek najdete ZDE.

1. Zničení Šmaka
A to v tom pravém slova smyslu. Vidět Šmaka, který ničí Jezerní město bude určitě ohromnující. Uvidíme pád Benedicta Cumberbatche jako dračího darebáka, který zemře na přesnou ránu černým šípem Barda Lučištníka. Bude to opravdu adrenalin.
Já se na tuto scénu taky těším. Šmak se z druhého dílu Hobita povedl nejvíc a já jsem zvědavá, co nám ještě bude stačit předvést. O jeho umírací scéně nemluvě :D ...

2. Útok na Dol Guldur
Dol Guldur je v Hobitovi základem všeho zla. Je to základna Nekromanta, Azoga a jeho syna Bolga. Na konci Hobita 2 zde zůstal Gandalf v pasti. Tento příběh pochází z Příloh z "Pána Prstenů" a končí Celebornem (nevěřím, že se ve filmu ukáže) a Galadriel, kteří pevnost zničí. Doufám, že tohle ve filmu uvidíme.
Také jsem zvědavá na scény s Dol Guldurem. Gandalfa mi bylo v té uzavřené kleci líto. No necháme se překvapit tím, co pro nás Peter připravil :) ...

3. Meddědova medvědí pomsta
Ve Šmakově dračí poušti jsme z Medděda viděli opravdu málo. Ještě míň jsme ho viděli v jeho medvědí podobě. Od Medděda očekávám silnou kouli vzteku.
Mě osobně bylo velmi líto, že bylo dáno Meddědovi tak málo prostoru. Proto se na jeho roli v konečném filmu těším o to více.

4. Bitva pěti armád
Peter Jackson už nám ukázal, že je velmi úspěšný při vytváření a natáčení bitev. Příkladem je třeba bitva u Helmova Žlebu nebo o Minas Tirith. Myslím, že bitva v Hobitovi může být ještě lepší. Za 13 let se Petrova fantazie určitě rozvíjela.
Na bitvu Pěti armád se těším snad ze všeho nejvíc.

5. Thorin Pavéza VS. Azog Znesvětitel
Hrdinský trpaslík bude bojovat za svou vlast proti obřímu Azogovi. Jejich "škádlení" započelo už v prvním díle proto, aby v tom posledním skončilo.Otázka č. 15

30. března 2014 v 15:56 Otázky
Tak si Vás zase trošku vyzpovídáme :)


Kolik knih měsíčně přibude do tvé knihovny?


Nemyslím tím jen ty, co si samy koupíte, ale také ty, co dostanete. A nepočítají se jen knihy nové, ale třeba také z bazaru a antikvariátu :) ...


Nový Zéland - Milford Sound

29. března 2014 v 13:03 Nový Zéland
Krásy Nového Zélandu hledejme jak ve městech, tak v přírodě. Tady jeden máte :) ..

Název: Milford Sound
Typ: fjord vzniklý činností ledovce
Poloha: Fiorland National Park
Délka: 15 km

Milford Sound je geologicky klasický fjord. Rozprostírá se od pobřeží Tasmánského moře přes 15 kilometrů hluboko do vnitrození. Fjord překypuje jedinečnou faunou a flórou. Deštné tropické pralesy lemují příkré svahy podél soundu. Stromy zde zatínají své kořeny do skalnaté země. V krásně čisté vodě se zrcadlí vrchol Mitre Peak, který připomíná biskupskou pokrývku hlavy - mitru, po které byl pojmenován.
Ze skalních stěn padají velké i malé vodopády. Podvodní svět u fjordu obývají tuleni, tučňáci i delfíni.
Byla tu zřízena i podvodní observatoř - Milford Deep.
Milford Sound je srážková kapsa. Prší tu alespoň jednou denně. Do poledne panuje krásné počasí a po poledni začíná průtrž mračen. V Milford Soundu panují chladnější podmínky než v dalších částech Nového Zélandu. Nejteplejším obdobím roku je listopad až únor.

Knižní nej - Nejošklivější knižní obálka

28. března 2014 v 12:54 Projekty

Nemůžu a ani nechci říct, že nějaká knížka má opravdu ošklivou obálku. Každá obálka má něco do sebe. Jiná víc a jiná zase míň. Řekněme, že obálka knihy, kterou nominuji mě prostě neokouzlila :) ...

Hobit 2 - Soundtrack - The Woodland Realm

27. března 2014 v 11:41 Videa
Do slunečného dne pochmurný soundtrack? :) ...

Funny Pictures 15

26. března 2014 v 14:28 Nezařazené fotky/Other photos
Poslední dobou vůbec nevím o čem mám psát, proto sem dávám další Funny Pictures :) ..

Recenze - Příběh draků: Serafína

24. března 2014 v 20:37 Recenze
Autorka: Rachel Hartman
Název: Příběh draků: Serafína
Počet stran: 351
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013

Hobití dům v Pensylvánii

24. března 2014 v 19:09 Nezařazené fotky/Other photos
Tento hobití dům se nachází v Pensylvánii. Z venku sice nevypadá na typický hobití dům, ale uvnitř je to velmi útulné.
Tento netypický hobití dům navrhoval architekt Peter Archer.

Tolkienův překlad Beowulfa

23. března 2014 v 17:37 Zajímavosti/Attractions
Vydání Tolkienova překladu Beowulfa se blíží. Tolkienův učenec John Garth se o knize zmiňuje jako o velmi očekávané. Oficiálně by měla vyjít v květnu tohoto roku. Autor převedl dílo do novodobé angličtiny a doplnil jej svými komentáři.
Beowulf je jedna z řady posmrtných publikací, kterou editoval syn Christopher.

Naděje zatracencům - Po čase

23. března 2014 v 17:22 Naděje zatracencům
Po prologu přichází první kapitola k povídce Naděje zatracencům a je stejně úžasná jako právě zmíněný prolog. Povídku píše blogerka Ilía.
Nasuada si konečky prstů promnula spánky. Už několik týdnů ji sužovala ostrá, oslepující bolest, vystřelující do každého nervu v její hlavě. To by ještě nebylo tak hrozné, ale když se přidaly bolesti kloubů a ranní nevolnosti začaly kolovat nepěkné pomluvy. Nasuada nejprve nechápala proč, ale časem jí to došlo. Vlastně ji to trochu pobavilo. Celá Alagäesie je na pokraji války… občanské války mezi rasami tak, jako to bylo před Galbatorixovým pádem a oni se zajímají, jestli je nebo není těhotná. Věděla, že to není možné… na to jí bylo až příliš zle… navíc k tomu neměla kde přijít, ale kvůli Rennovi se snažila učinit těm řečem přítrž.