Květen 2014

Hádanka 1

17. května 2014 v 22:21 Zajímavosti/Attractions
Pojďme společně vyřešit hádanku, kterou jsem vám slíbila :) ... Na obrázku jsou zašifrovány citáty Tolkiena. Jsou anglicky, ale většinou jsou velmi známé. Hádanka není zrovna nejlehčí, tak jsem zvědavá. Za obrázek děkuji Gaz, která jej našla a ochotně mi ho poslala :) ...
Tak a teď už k samotné hádance, máte nějaké návrhy? :)

Funny pictures 19

17. května 2014 v 12:31 Nezařazené fotky/Other photos
Jak jsem slíbila, našla jsem pro vás další várku Funny pictures, doufám, že se budou líbit. Zítra nebo možná ještě dneska zveřejním pár "zvláštních" hádanek, které se týkají Pána Prstenů.

Dále bych se vás chtěla zeptat, jestli by jste rádi nějakou soutěž o ceny?


Momentka Aragorna 3

16. května 2014 v 11:20 Fotky Aragorna
Už je to skoro rok, co tu nebyla žádná momentka a zrovna včera jsem na jednu parádní narazila. Jak se vám líbí? :D A v blízké době se můžete těšit na další funny pictures ;)

Skřeti, hobiti a stará kniha

15. května 2014 v 18:33 Jednorázové povídky
Po delší době tu mám další jednorázovku. Napsala mi ji Scrat a povolila zveřejnění na mém blogu. Povídka tématicky směřuje k Pánu Prstenů. Snad se vám bude líbit :) ...

Jako každé odpoledne, i dnes šla Sandra ze školy domů. Jakmile dorazila, hned hledala útočiště ve své knihovničce. Vytáhla z police velmi staré vydání Pána prstenů a pohladila zlaté písmo na obálce. Jak tuhle trilogii milovala! Tohle konkrétní vydání našla úplně vzadu, v knihovně. Nebyla tam knihovnická značka, vypadalo to, že je to asi úplně to první, ale to přece nebylo možné. Ptala se knihovnice, ale ta jí řekla, že tohle vydání knihovně nepatří, takže si ji vzala.
Zrovna tento díl bylo Společenstvo Prstenu. Nalistovala svoji oblíbenou část, která byla někde zezačátku, jak se Frodo, Sam, Pipin a Smíšek setkají s elfy. Přičichla ke stránkám. Byl z nich cítit prach a starý papír. Chtěla začít číst, když v tom se začalo najednou všechno točit a Sandře se udělalo špatně od žaludku a pak už jen tma.
***

Recenze - Kronika Cartera Kanea: Rozhodující bitva

14. května 2014 v 17:15 Recenze
Autor: Rick Riordan
Série: Kronika Cartera Kanea
Podnázev: Rozhodující bitva
Díl: 3/3
Počet stran: 307
Nakladatelství: Fragment

10 days character challenge/Oblíbená ženská postava

14. května 2014 v 16:30 Projekty
Hned nad prvním bodem jsem musela dost přemýšlet :) :D


PJ - Soundtrack - Prelude

13. května 2014 v 19:59
Je tu první soundtrack k filmu Percy Jackson: Zloděj blesku. I když film nebyl podle mých představ - soundtracky jsou skvělé. Tento první je známý a věřím, že ho všichni poznáte. Je tam ta charakteristická melodie.

Mé knižní série 2

11. května 2014 v 19:02 Projekty

Série Percy Jackson - Rick Riordan  • Jak ses o sérii dozvěděl/a?
O této sérii jsem se dozvěděla od bratra, který si všechny knihy kupoval, hned jak vycházely. Často mi říkal, jak jsou knihy skvělé, a tak jsem jim dala taky šanci. A ještě, že jsem tak udělala :).


Nový Zéland - Národní park Tongariro

10. května 2014 v 21:22 Nový Zéland
Název: Národní park Tongariro (Tongariro national park)
Vznik: 1887
Rozloha: 196 km čtverečních

Národní park Tongariro byl zřízen roku 1887 jako čtvrtý park na světě. Leží uprostřed Severního ostrova. Je unikátní díky velkému množství erupcí, jejich síle a velké četnosti sopečných událostí. Nalézají se zde dvě nejaktivnější sopky světa. K sopečným událostem tu v minulém století docházelo průměrně jednou za rok.
V parku se na jedné straně dají najít pouště a na straně druhé močály. Tak jako v každých horách, i zde je počasí dost nevyzpytatelné.
Pro pěší návštěvníky jsou zde dva okruhy - Tongariro Northern Circuit a Round the Mountain. Po spojení obou okruhů trvá výprava sedm až osm dnů.
Tento národní park je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO od roku 1993.

V Austrálii vychází čtvrtý díl Bratrstva

7. května 2014 v 20:27
John Flanagan udělal všem svým fanouškům velkou radost. Autor známé série Hraničářův učeň představil čtvrtý díl ze série Bratrstvo. Celá sláva se konala v jednom knihkupectví, kam si s sebou John donesl i helmu.
Podle mě u nás bude tento čtvrtý díl k dostání až někdy kolem Vánoc. Tak a teď už fotky :) ..