Srpen 2014

Unboxing 4

31. srpna 2014 v 21:11 | Ettelwen |  Knižní svět
Dnes ráno jste si mohli přečíst poslední přednastavený článek a teď už mě tu zase máte. Z Francie jsem se vrátila v 6 hodin večer, ale o tom až zítra + čekejte nějaké fotky.

Tento unboxing jsem nafotila už ve čtvrtek těsně před odjezdem, ale bohužel jsem neměla čas ho sem dát. Je to trojnásobný unboxing, ale pozor - Jeden balíček neobsahuje knihu, ale jedno velmi milé překvapení :) ...

Knižní přírůstky - srpen 2014

31. srpna 2014 v 10:00 Knižní svět
Srpen na knihy nebyl zas tak bohatý, jako předešlý měsíc. Ale já jsem tak trochu ráda, protože jsem hodně ušetřila :D ... Celkem mi přibylo 6 knih + 1 e-kniha.


Recenze - Král orků

29. srpna 2014 v 10:00 Recenze
Autor: R.A. Salvatore
Název: Král orků
Série: Změna
Díl: 1/3
Počet stran: 287
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: Fantom Print

Paříž

28. srpna 2014 v 16:00 Píšu, tvořím, fotím ...

Ahoj :)
Pokud tento článek čtete, znamená to, že právě sedím v autobuse a jedu do Paříže :) ... Byl to takový spontánní nápad. Rozhodli jsme se s přítelem na poslední chvíli a ono to vyšlo. Měli jsme štěstí, protože měli právě poslední dvě místa.

Nebudu tu až do konce prázdnin, to je 31.8. Na každý den jsem nastavila nějaký ten článek, takže to tu stát nebude. Tak se tu mějte hezky a těším se na vás v novém školním roce :) :D ...

Ahoj.

Knihoběžník

27. srpna 2014 v 10:14 Projekty
Už je to nějaký ten den, kdy jsem vám představovala Databázi knih a dnes vám chci představit další projekt s názvem - Knihoběžník :) ..


A o co vlastně jde? Je to velice jednoduché. Tisíce knih jsou rozmístěny na veřejných prostranstvích, aby je mohli čtenáři najít, přečíst, doplnit jejich příběh a poslat dál. Organizátorem projektu je internetové knihkupectví Martinus.

Prvním krokem k zapojení se do projektu je registrace na Oficiálních stránkách Knihoběžníku. Je to velice jednoduché, takže nemusíte mít strach. Pak už se jen stačí podívat na mapu, vyhledat knihu, najít ji, přečíst a poslat dál. Na přebalu knihy má každá kniha samolepku s informací o tom, že kniha se zapojila do projektu Knihoběžník a má na oficiálním webu svůj profil. Na něm se čtenáři mohou dozvědět například její aktuální status, polohu, zdravotní stav, ale hlavně - její příběh a příběhy jejích předcházejících čtenářů.

Do projektu je možné zapojit vlastní knihy, takže určitě neváhejte. Pokud máte knihu, kterou už číst nebudete, nebo se vám nelíbila, můžete ji zapojit do projektu a sledovat, kam až se dostane a jak daleko bude cestovat.


Čtenář je povinen dodržovat pravidla, aby vše fungovalo tak, jak má.
  • knihu po jejím nalezení odemknout a přihlásit ji tak ke svému účtu
  • po přečtení knihu vrátit zpět do oběhu, mezi lidi
  • knihu by neměl držet víc než 1 měsíc
  • zodpovědně se o knihu starat, chránit ji před poškozením
  • chovat se v prostředí webu slušně, s respektem k ostatním čtenářům, nepoužívat vulgarismy (v uživatelských údajích, komentářích, recenzích, nahraných fotografiích)

Tak co na projekt říkáte? Já jsem se registrovala dnes ráno a určitě se chystám zapojit a rozšířit tak počet knih v oběhu. Doufám, že se také zúčastníte :) ...

The TMI Tag

25. srpna 2014 v 11:22 Píšu, tvořím, fotím ...

Velice převelice vám děkuji za všemožné nominace do Liebster blog award a všeho si podobného. Upřímně nemám ráda tyhle projekty, takže se ani nezúčastním.

Ještě než začneme, dám vám jednu radu! Ne všechny projekty jsou špatné, a když vyslovíte nesouhlas s tím, že někde nejste nominovaní, připravte se, že za chvíli budete nominovaní všude :D ... A i když nemám tyto projekty ráda, tento pod pohrůžkou bičování vyplním, že Hanyuu? (mimochodem pomsta bude sladká, muhehe :D)

Recenze - Hra o trůny

24. srpna 2014 v 11:03 Recenze
Autor: G.R.R. Martin
Název: Hra o trůny
Série: Píseň ledu a ohně
Díl: 1/7
Počet stran: 846
Nakladatelství: Talpress

Bianka di Angelo

23. srpna 2014 v 10:57
Konečně jsem se rozhoupala k tomu, přidávat i informace ohledně série Percyho Jacksona. Článek může obsahovat spoilery pro ty, kteří sérii ještě nečetli ;) ...


Bianka je dcera vládce podsvětí - Háda. Je sestřenice Percyho Jacksona a Nicova sestra. Bianka s Nicem žili dlouhou dobu v hotelu Lotus. Jednoho dne si pro ně přišel záhadný muž v obleku a vyvedl je ven. Sourozenci nastoupili na školu, kde je následně našel Grover. Bianka se hned po zjištění, že je polobohyně, přidává k Artemidě a jejím Lovkyním.

Záhy je Bianka vyvolená vydat se na výpravu po boku Percyho Jacksona. Percy Nicovi slíbí, že se o Bianku postará. Na starém skladišti Bianka pro bratra ukradne figurku mýtomagie. To ale neměla dělat, protože ze skladiště se nesmí nic odnášet. Na skupinku polobohů a lovkyň zaútočí nepovedený prototyp obra Talose. Při jeho zneškodnění se Bianka obětuje a přichází o život. Nico je zdrcený a za vše nenávidí Percyho.
Dokonce se snaží Bianku přivést zpátky na svět, ale ta to odmítá.

Vzhled:
Před tím, než se Bianka přidala k Lovkyním, nosila zelený baret, který ji částečně skrýval i obličej.

zdroj obrázku - pinterest.com

Funny pictures 23

21. srpna 2014 v 14:38 Nezařazené fotky/Other photos
Poslední dobou vůbec nevím co přidávat. Tak aspoň ty funny pictures :) ..


Recenze - Bohové Olympu: Znamení Athény

19. srpna 2014 v 16:18 Recenze
Autor: Rick Riordan
Název: Znamení Athény
Série: Bohové Olympu
Díl: 3/5
Počet stran: 527
Nakladatelství: Fragment