Srpen 2015

Unboxing 34

31. srpna 2015 v 13:51 | Ettelwen |  Knižní svět

Je to už něco přes měsíc, co tu byl poslední unboxing. Je pravda, že jsem si dlouho žádnou knihu nekoupila ani neobjednala, ale na konci prázdnin jsem to přece jen nevydržela. Je to anglická kniha z e-shopu, kde doručení trvá někdy i 2 - 3 týdny. Proto jsem byla překvapená, když mi kniha přišla za necelé čtyři dny. A o jakou knihu se tedy jedná? Opět rozšiřuje moji tolkienovskou sbírku :)

Loto Pytlík ze Sáčkova

30. srpna 2015 v 8:42 | Ettelwen |  Hobiti

Loto Pytlík ze Sáčkova se narodil v roce 2964 Třetího věku. Jeho rodiče byli Lobélie Pytlíková ze Sáčkova a Oto Pytlík ze Sáčkova. A právě zmíněná rodina Pytlíků ze Sáčkova velmi prahla po Dnu Pytle a bohatství, které údajně skrývá. Jejich plán byl však zhatěn ve chvíli, kdy Bilbo Pytlík udělal z Froda Pytlíka svého dědice.

Po smrti otce, Loto postupně začal spolupracovat se Sarumanem. Poskytoval mu zboží a informace o hobitech i Kraji za úplatu. Díky spolupráci se Sarumanem začal Loto bohatnout, a ještě ke všemu byl stále zkaženější. V září roku 3018 se se svou matkou Lobélií přestěhoval do Dna Pytle, které jim prodal sám Frodo.

Na podzim roku 3018 se do Kraje postupně vkrádaly Sarumanovy poskokové. Začaly v Kraji kácet stromy a stavět z nich budovy. Zprvu za stromy platili, ale to postupně ustalo.
Krátce po Novém roce Loto převzal správu nad Krajem. Hobiti museli dodržovat mnoho nových pravidel, a ti, co neuposlechli, byli zavřeni do Zamčených děr. Loto sám si se Sarumanovými muži nevěděl rady, a brzy mu začalo vše protékat mezi prsty. 22. září 3019 se do Kraje vkradl sám Saruman. Převzal vládu nad Krajem, usídlil se ve Dně Pytle, a Kraj začal ničit. Kácel stromy, ničil budovy a zněčistil vodu. Lotova matka Lobélie byla nakonec také zatčena.

Sám Loto byl ubodán k smrti Grímou Červivcem. Saruman sám dokonce naznačil, že Gríma Lotovo tělo snědl, ale není známo, zda je to pravda. Důležitější však je, že Kraj byl nakonec zachráněn hobity Frodem, Smíškem, Samem a Pipinem.

Trailer - Prodloužená verze trilogie Hobit

28. srpna 2015 v 18:27 | Ettelwen |  Videa
Na internet konečně prorazil nový trailer na kompletní prodlouženou verzi trilogie Hobit. Prý bychom měli čekat prodloužení hlavně v oblasti bojových scén, tak uvidíme. Tato prodloužená verze by měla vyjít až někdy kolem 13. října 2015.
30 Days LOTR Challenge: Oblíbené místo

26. srpna 2015 v 9:10 | Ettelwen |  Projekty

Ještě zhruba před rokem bylo mým oblíbeným místem Roklinka. Hlavně kvůli elfům, míru a klidu. I když je Roklinka poklidné místo, vždy mě udivovala její vznešenost a krása. Představte si, že vejdete na toto kouzelné místo a máte možnost si tu číst, poznávat historii nebo jen tak přemýšlet.
To platilo a Roklinka je stále mým velmi oblíbeným místem, na které nedám dopustit. Ale do popředí se prodral Kraj, a kdybych si měla vybírat mezi Krajem a Roklinkou, byl by to právě Kraj, na koho by padla moje volba.


No, není Kraj úžasný? Zelené louky, útulné nory a všude kam se podíváš samý hobit. Stejně jako Roklinka i Kraj je milá, mírumilovná a poklidná část Středozemě. Nedokážu si představit lepší místo.

A jaké je vaše oblíbené místo? :)


Vyhodnocení 1. kola

25. srpna 2015 v 8:35 | Ettelwen |  Různé soutěže

První kolo soutěže o Nejlepší středozemskou postavu skončilo 28. duelem. Druhé kolo začne až první nedělí v září, takže je dost času na takovou malou rekapitulaci.
Celkem se soutěže zúčastnilo 56 knižních postav a do druhého kola jich zústala přesná polovina, tedy 28. Duely byly mnohdy dost vyrovnané, jindy zase jedna postava na plné čáře vyřadila tu druhou.

A teď pro vás mám jednu otázku.
Kdyby jste měli možnost jednu z vypadených postav vrátit zpět, která by to byla?

Lobélie Pytlíková ze Sáčkova

23. srpna 2015 v 7:47 | Ettelwen |  Hobiti

Lobélie se narodila v roce 2918 Třetího věku. Za manžela si vzala Oty a měli spolu jediného syna - Lota. O Lobélii bylo známo, že byla velice chamtivá a měla zálusk na Dno Pytle. V době Bilbova dobrodružství se Lobélie zachovala opravdu nehezky, protože se snažila vydražit Bilbův majetek. Při vší smůle se však Bilbo z dobrodružství vrátil.

Po Bilbových sto jedenáctých narozeninách byla Lobélie opět zklamaná a rozzlobená do nepříčetnosti. Bilbo se totiž rozhodl z Kraje odejít, a odkázal Dno Pytle Frodovi. Lobélie proto zpochybnila platnost Bilbovy vůle, ale zkrátka nepřišla. Bilbo jí totiž daroval krabici stříbrných lžiček. I Lobélie se však nakonec dočkala a Dno Pytle získala. Když Frodo odcházel z Kraje, prodal jí ho pod tržní hodnotou. V tuto dobu však zemřel manžel Oto, a Dno Pytle si vůbec neužil.

Lobéliin syn Loto převzal správu nad Krajem, ale poté do Kraje v roce 3019 vtrhnul Saruman a chopil se moci. To se Lobélii nelíbilo a na jednoho ze Sarumanových poskoků zaútočila deštníkem. Pro tento čin byla uvězněna. Po osvobození byla Lobélie uvítána potleskem a slávou, protože byla odvážná a postavila se Sarumanovi. V tu dobu se však Lobélie musela smířit se smrtí svého jediného syna, a darovala Dno Pytle zpět Frodovi. Udělala však další dobrý skutek. Zbytek svých peněz věnovala hobitům, kteří přišli o domov během Války o Prsten.

Nakonec se Lobélie vrátila zpět do svého rodného místa a zemřela v roce 3020 Třetího věku.

Recenze - Letters from Father Christmas

21. srpna 2015 v 17:40 | Ettelwen |  Recenze
Název: Letters from Father Christmas
Autor: J.R.R. Tolkien, upraveno Baillie Tolkien
Počet stran: 191
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: HarperCollinsPublishers

Funny pictures 40

19. srpna 2015 v 10:17 | Ettelwen |  Nezařazené fotky/Other photos
Že vám Funny pictures chyběly? :) :D

Tanta Troubilová

18. srpna 2015 v 13:05 | Ettelwen |  Hobiti
Tanta Troubilová byla prababička Froda Pytlíka. Za manžela si vzala Larga Pytlíka a měli spolu syna Foska. Fosko měl dále tři děti, včetně Droga, jenž byl otcem Froda Pytlíka.

Duel 28: Zlatěnka vs. Lobélie

16. srpna 2015 v 20:41 | Ettelwen |  Různé soutěže
Dnes opravdu jen ve stručnosti. Poslední duel prvního kola, pak si dáme na chvíli pauzu a od září začneme s kolem druhým.

Dnes se utká Zlatěnka, kterou znají většinou a také bohužel jen ti, co četli knihy s Lobélií. Takže jaká bude vaše volba? :)