Únor 2016

Recenze - Taťána a Alexandr

29. února 2016 v 12:29 | Ettelwen |  Recenze
Název: Taťána a Alexandr
Autorka: Paullina Simonsová
Série: Taťána a Alexandr
Díl: 2.
Počet stran: 405
Nakladatelství: Ikar

Glóin

29. února 2016 v 12:19 | Ettelwen |  Trpaslíci
Král Glóin se narodil v roce 2136 Třetího věku. Byl synem Thorina I. Původně žili v Osamělé hoře, ale v roce 2210 Třetího věku se přemístili do Šedých hor. Glóin byl následníkem svého otce a vůdcem svého lidu od roku 2289, kdy Thorin I. zemřel.
Glóin zemřel v roce 2385 a jeho následníkem byl jeho syn Óin.

Duel 49: Peregrin Bral vs Bilbo Pytlík

28. února 2016 v 9:35 | Ettelwen |  Různé soutěže
Tradiční neděle začíná přece s duelem.
Tak ho tady máte. Poslední duel třetího kola, ve kterém se utká Peregrin Bral, který se až sem dostal přes Oina a Celeborna s Bilbem Pytlíkem, který vyhrál nad Šmakem a Boromirem. Koho pošlete dál?
Na další týden pro vás mám překvapení, které se týká této soutěže. Doufám, že se budete těšit :)


Fundin

27. února 2016 v 10:02 | Ettelwen |  Trpaslíci
Fundin byl otec Balina. Narodil se v roce 2662 Třetího věku. Byl synem Farina a měl mladšího bratra Gróina. Fundin měl dva syny, staršího Balina a mladšího Dvalina.
V bitvě v Azanulbizaru v roce 2799 Třetího věku byl Fundin součástí prvního předvoje. To se mu stalo osudným, společně s mnoha trpaslíky zde přišel o život, ačkoliv trpaslíci bitvu vyhráli.

O Gondorský semenáček

26. února 2016 v 17:37 | Ettelwen |  Různé soutěže

Máte rádi soutěže a výzvy? Přesněji řečeno, máte rádi soutěže a výzvy zaměřené na Tolkienův svět a jeho dílo? V tom případě vás rozhodně potěší, že...

Blog Mittalmar vyhlašuje první ročník soutěže o Gondorský semenáček!

Soutěžný kategorie:
Poezie - báseň, píseň
Próza - povídka
Obraz - kresba, malba
Artefakt - jakékoliv trojrozměrné dílo (šperk, šaty atd.)

Každý autor se může v rámci jedné kategorie zúčastnit pouze s jedním příspěvkem (ale může se účastnit ve více kategoriích najednou).
Maximální rozsah psaných děl je 10 normostran A4.
Maximální rozměr Obrazů je A1.
Artefakty jsou omezené váhou do 5 kg.
Psaná díla se přijímají pouze v českém jazyce.
Soutěžní díla nesmí být dosud nikde publikovaná, ať už v tištěné či elektronické podobě.

Uzávěrka soutěže je 22. září 2016. Rozhodující datum na razítku pošty.

Vyhlášení bude na TolkienConu 2017, kde rovněž proběhne čtení vítězných prací a výstava výtvarných děl.

Způsob zasílání příspěvků do soutěže
Všechna díla posílejte poštou na adresu:

Z. Ottová
Rezlerova 307
Praha 10
109 00

A abych vás také trochu inspirovala, pro první tři místa jsou připraveny hmotné ceny ve formě knih a diplomů.
Tohle je jen pár základních informací, pro více informací kontaktujte samotný Mittalmar.

Frérin

23. února 2016 v 18:40 | Ettelwen |  Trpaslíci
Frérin byl bratr Thorina Pavézy. Narodil se v roce 2751 Třetího věku. Jeho otec byl Thráin II. Thorin byl Frérinův starší bratr, kromě něj měl také sestru jménem Dís. Tři sourozenci utekli z Osamělé hory, když ji napadl drak Šmak v roce 2770. Společně s otcem putovali na jih bez domova po mnoho let.
Frérin se zúčastnil bitvy v Azanulbizaru. V této bitvě byl Frérin součástí prvního útoku, což se mu také stalo osudným. Zemřel v roce 2799 Třetího věku.

Duel 48: Smělmír Brandorád vs Thranduil

21. února 2016 v 14:52 | Ettelwen |  Různé soutěže
Srdečně vás všechny vítám u dalšího duelu.
Je to předposlední duel třetího kola, a samozřejmě, že jsem si nechala to nejlepší na konec, takže na duel příštího týdne se můžete opravdu těšit.

Co říct k dnešnímu duelu, asi si myslím, že vím, kdo tento duel vyhraje. Smíšek se do třetího kola dostal přes Černokněžného krále a Stromovouse. Thranduil porazil Oriho a Théodena. Komu dáte hlas?


Durin VII.

21. února 2016 v 10:21 | Ettelwen |  Trpaslíci
Durin VII. byl synem Thorina Kamenné přilby. Když se Dáin stal králem, bylo prorokováno že poslední Durin bude jeho potomkem. Trpaslíci věřili, že nositelé Durinova jména přijmou i jeho duši a moudrost. Není přesně známé, kdy Durin Poslední vládl, ale bylo to pravděpodobně během Čtvrtého věku. Původně vládl v Osamělé hoře, ale rozhodl se, že přišel ten správný čas, vrátit se do říše Khazad-dum.
Říše byla opuštěna od roku 1980 Třetího věku, kdy padl Durin VI. a jeho syn Náin I. Toto místo se poté stalo místem zla, skřetů, obrů, balroga a další havěti.
Durin VII. Khazad-dum obnovil do své původní krásy. Práce začala v dolech a síně byly brzy plné světla a hudby. Durin VII. byl posledním trpaslíkem, který dostal jméno po Durinovi I. Nesmrtelném.

Farin

21. února 2016 v 10:18 | Ettelwen |  Trpaslíci
Farin byl synem Borina. Narodi se v roce 2560 Třetího věku. Měl dva syny Fundina a Gróina. Farin zemřel v roce 2803 Třetího věku.

30 Days LOTR Challenge: Oblíbená mužská postava

20. února 2016 v 10:42 | Ettelwen |  Projekty
Je opět na čase zveřejnit další část challenge, už se pomale ale jistě blížím ke zdárnému konci a mám z toho radost. V jednu chvíli jsem si myslela, že už ani nebudu pokračovat, ale nakonec challenge přece jenom dokončím.

Na dnešní téma challenge půjdu rovnou. Kdyby mi bylo asi tak 15 let, rozhodně by to byl Legolas. Na tu dobu si vzpomínám, byla jsem do něj úplně poblázněná a pořád dokola jsem si přehrávala momenty jeho kaskadérských akcí dokola. Pak jsem na nějakou dobu od Legolase ustoupila a mým favoritem se stal Faramir. To víte, pěkný a navíc osamělý hraničář, který byl navíc učený a měl rád knihy. Ani u Faramira jsem dlouho nezůstala a přenesla jsem se k Aragornovi. Vždy se mi líbil jeho osud, jeho výchova v Roklince, putování divočinou, hraničářský život i osud krále, který byl možná až moc nalinkovaný. Přesto to je Aragorn, kterého také volím za svoji oblíbenou mužskou postavu.


zdroj animace: gifhunterress.tumblr.com