Červen 2016

Ceorl

27. června 2016 v 13:45 | Ettelwen |  Rohirové

Ceorl byl jedním z rohanských jezdců, který se zúčastnil druhé bitvy U Brodů přes Želíz dne 2. března 3019. V této bitvě byli Rohirové zatlačeni zpět přes řeku s velkými ztrátami.
Následně byl Ceorl poslán na jihovýchod, aby shromažďoval další jednotky. Ceorl byl velice vyčerpaný a jeho zbroj byla z celé bitvy zcela zničená.

3. března se Ceorl setkal s armádou jezdců, měl za to, že je vedena Éomerem. Ceorl jim podal zprávu o událostech jež se staly, a řekl jim, že by se měli vrátit do Edorasu. Vůdcem jezdců byl však sám král Théoden. Ceorl byl radostí bez sebe, před králem pokleknul a nabídnul mu svůj meč. Ceorl dostal čerstvého koně a společně s králem jel do bitvy u Helmova žlebu. Jeho další osudy nejsou známy.

Baldor

19. června 2016 v 15:36 | Ettelwen |  Rohirové

Baldor byl synem krále Brega a měl dva mladší bratry - Aldora a Eofora. Baldor s otcem Bregem hledali útočiště pro svůj lid, když dorazili ke vstupu na Stezky Mrtvých. Říká se, že před vstupem seděl člověk a když se oba muži snažili projít, řekl: "Cesta je zavřená. Zbudovali ji ti, kdo jsou mrtví. A mrtví ji střeží, dokud nepřijde čas." Na to se Baldor zeptal, kdy přijde ten správný čas, ale muž zemřel a nedal mužům už žádnou další odpověď.

Během oslav výstavby Meduseldu se Baldor rozhodl, že se na Stezky Mrtvých jednoho dne vrátí, a tak také učinil. Baldora už nikdy nikdo neviděl a jeho otec Brego zemřel žalem. Králem se stal jeho mladší bratr Aldor.

Dne 8. března 3019, když Aragorn a jeho společníci také vstoupili na Stezky Mrtvých, našli Baldorovo tělo, které na sobě ještě stále mělo zbroj. Vypadalo to tak, že Baldor škrábal na dveře, než zemřel.

Elfwine

16. června 2016 v 16:54 | Ettelwen |  Rohirové

Elfwine byl synem Éomera Šťastného. Velmi se podobal svému dědovi, Imrahilovi. Stal se devatenáctým králem Rohanu po smrti svého otce Éomera v roce 63 Čtvrtého věku.

Vysvětlení

13. června 2016 v 16:50 | Ettelwen |  Píšu, tvořím, fotím ...

Všechny vás zdravím :)
Myslím, že tohle vysvětlení mohlo přijít už dříve, ale udělala jsem si na něj čas už teď. Mnozí z vás už tuší, o co se jedná a já to nebudu protahovat.
S myšlenkou přestěhování blogu na blogspot si pohrávám už delší dobu. Nakonec jsem si tam blog založila a i když mi pochopení základních funkcí ze začátku dělalo problém, nakonec tam nový blog rozjíždím. Zatím jsem tam přesunula většinu recenzí, knižní výzvy a také různých tagů. Po delší době jsem spokojená a jsem ráda, že jsem se vymanila z pod vlivu blogu.cz. Přece jenom blogspot je profesionálnější, nabízí více možností a to je to, co zrovna potřebuji (před dvěma lety, kdy jsem blogspot odsuzovala na každém kroku, bych nevěřila, že tohle někdy napíšu či řeknu).
Každopádně na blog se stěhuje pouze knižní část tohoto blogu, Tolkienův svět tu zůstává, ale v opravdu omezeném provozu. Sem tam sem něco přidám, blog rozhodně rušit nebudu, byla by to škoda, protože jsem tu strávila krásných pět let a dalo mi to hodně práce.

Budu samozřejmě ráda, když se mé oblíbené stránky "přestěhují" se mnou, ale nikoho nebudu nutit. Byla to moc hezké kapitola mého života, ale je potřeba ji ukončit a otevřít novou. Děkuji všem.

http://bookish-dream.blogspot.cz/


Recenze - Láska v Paříži

9. června 2016 v 11:15 | Ettelwen |  Recenze
Název: Láska v Paříži
Autor: Nicolas Barreau
Počet stran: 287
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Moba

Fengel

9. června 2016 v 10:57 | Ettelwen |  Rohirové

Fengel byl patnáctým králem Rohanu. Narodil se v roce 2870 Třetího věku a jeho otcem byl král Folcwine. Fengel byl také dědem známého krále Théodena. Fengel měl dva starší bratry, kteří však zemřeli v bitvě v Ithilienu a jednu sestru. Fengel sám měl dvě dcery a syna Thengela.
Fengel se stal králem po smrti svého otce v roce 2903 Třetího věku. Ne jeho vládu není vzpomínáno v dobrém. Byl to velice chamtivý král a prahl po zlatě. Se svým synem Thengelem měl velké spory, proto také Thengel brzy odjel do Gondoru, a vrátil se až po smrti svého otce v roce 2953 Třetího věku.

Marko a Blanko

8. června 2016 v 8:49 | Ettelwen |  Hobiti

Marko a Blanko byli dva hobiti, kteří založili Kraj. Byli to bratři, kteří původně žili v Hůrce, kterou obývali jak hobiti, tak lidé. V roce 1601 Třetího věku Marko a Blanko obdrželi povolení od krále Argeleba II. k osídlení oblasti na západ od Brandyvíny. Museli však střežit západní cestu a uznávat svrchovanost Severního království. V témže roce bratři z Hůrky vyvedli velkou skupinu hobitů, a založili hobití říši, kterou pojmenovali Kraj.
Rok založení Kraje, tedy 1601 je hobity považován za rok 1 krajového letopočtu.

Recenze - The Siren

6. června 2016 v 18:42 | Ettelwen |  Recenze
Název: The Siren
Autorka: Kiera Cass
Počet stran: 327
Nakladatelství: Harper Collins Publishers
Rok vydání: 2016

Folcwine

6. června 2016 v 18:33 | Ettelwen |  Rohirové

Folcwine byl čtrnáctým králem Rohanu. Narodil se v roce 2830 Třetího věku a byl synem krále Folca. Králem se stal v roce 2864, poté co byl jeho otec a král zabit velkým kancem.
Folcwine měl čtyři potomky - dvojčata Folcreda a Fastreda, jednu dceru neznámého jména a nejmladšího syna Fengela.
Během jeho vlády se síla Rahonu opět obnovila a Folcwine dobyl zpět západní Marku, kterou obsadili Vrchovci.
Když byl Gondor napaden velkou silou Haradských, Rohan poslal správci Túrinovi na pomoc mnoho svých mužů. Do čela postavil své dva nejstarší syny a dvojčata Folcreda a Fastreda. Oba synové padli v bitvě v Ithilienu. Správce Túrin poslal Folcwinovi za smrt svých synů bohatou odměnu ve zlatě.
Folcwine zemřel v roce 2903 Třetího věku a na trůn nastupil jeho nejladší syn Fengel.

30 Days LOTR Challenge: Nejinspirativnější moment

4. června 2016 v 8:15 | Ettelwen |  Projekty
.... a myslím, že už k tomu více dodávat nemusím, protože Samvěd to řekl všechno za mě.