Červenec 2016

Éothain

28. července 2016 v 8:24 | Ettelwen |  Rohirové

Éothain byl rohanským jezdcem, jedním z mužů Éomera. Éothain byl svědkem toho, když se Éomerova skupina setkala s Aragornem, Legolasem a Gimlim, kteří se snažili chytit skupinku skřetů s hobity. Zmínka o hobitech ho velmi pobavila, protože věřil, že jsou to pouze postavičky z pohádek. Navrhoval, aby tři lovce opustili nebo je dovedli před krále Théodena.

Ale Éomer tak neučinil, vyslechl si Aragornův příběh a rozhodl se mu uvěřit. Nakonec mu poskytl i dva koně.

Elfhelm

20. července 2016 v 8:47 | Ettelwen |  Rohirové

Elfhelm byl velitel jednotky mužů v Edorasu a maršálem Východní Marky pod králem Éomerem. Velitelství nad jednotkou v Edorasu mu bylo uděleno samotným králem Théodenem v roce 3012 Třetího věku. Svůj úřad vykonával až do Války o Prsten v roce 3019. Jeho hodnost byla Maršál, což ho opravňovalo k tomu, aby jednal Théodenovým jménem.

Kolem roku 3014 Théoden padl pod vliv Grímy Červivce, který následně vydával příkazy královým jménem členům jeho domácnosti včetně Elfhelma. Když hrozba války se Sarumanem začala být zřejmá, Théodenův syn Théodred převzal velení nad rohanskými silami.

Déorwine

7. července 2016 v 22:37 | Ettelwen |  Rohirové

Déorwine byl vůdcem rytířů krále Théodena. Déorwine a šest vojáků pod jeho velením bylo zabito, když se snažili chránit svého krále před Černokněžným králem Angmaru na Pelenorských polích dne 15. března 3019 Třetího věku. Jejich těla byla oddělena od těl nepřátel a byla kolem nich vysázena jejich kopí, dokud těla nebyla odnesena z bitevního pole.
Déorwine byl pohřben s dalšími muži z Gondoru a Rohanu, kteří byli zabiti v boji.
Jeho jméno si lidé připomínají jednou rohanskou písní.