Listopad 2016

Grimbold

28. listopadu 2016 v 20:02 | Ettelwen |  Rohirové

Grimbold byl Rohanským jezdcem, který bojoval v Bitvě u Brodů přes Želíz a zamřel v bitvě na Pelennorských polích. Grimbold byl nižší maršál Západního úvalu pod vedením králova syna Théodreda. Grimbold byl mužem nezměrné síly a vysoké postavy.

V první bitvě U Brodů přes Želíz dne 25. února 3019 byli Rohirové překvapení Sarumanovými silami. Grimbold vedl obranu západního břehu brodu, zatímco Théodred bránil malý ostrůvek ve středu. Rohirové byli z východu napadeni jezdci z Vrchoviny a skřety na vlcích plus dvěma prapory Uruk-hai. Síla nepřátel byla opravdu obrovská. Sám Théodred se dostal do středu bitvy a byl ve vážném ohrožení, čehož si všiml i sám Grimbold, proto se mu vydal na pomoc, ale bylo příliš pozdě. Jediné co mohl Grimbold udělat bylo zabít Théodredova vraha. Poté dorazil Elfhelm s posilami z Edorasu. Oba muži hájili břehy přes noc a ráno už po Sarumanových mužích nebylo ani stopy.

Gléowine

28. listopadu 2016 v 19:58 | Ettelwen |  Rohirové
Gléowine byl rohanský potulný zpěvák. Po Válce o Prsten složil píseň o králi Théodenovi, kterou zpívali rohanští jezdci okolo jeho hrobu během pohřbu dne 10. srpna 3019 Třetího věku. Poté už Gléowine žádnou píseň nikdy nenapsal.