Grimbold

28. listopadu 2016 v 20:02 | Ettelwen |  Rohirové

Grimbold byl Rohanským jezdcem, který bojoval v Bitvě u Brodů přes Želíz a zamřel v bitvě na Pelennorských polích. Grimbold byl nižší maršál Západního úvalu pod vedením králova syna Théodreda. Grimbold byl mužem nezměrné síly a vysoké postavy.

V první bitvě U Brodů přes Želíz dne 25. února 3019 byli Rohirové překvapení Sarumanovými silami. Grimbold vedl obranu západního břehu brodu, zatímco Théodred bránil malý ostrůvek ve středu. Rohirové byli z východu napadeni jezdci z Vrchoviny a skřety na vlcích plus dvěma prapory Uruk-hai. Síla nepřátel byla opravdu obrovská. Sám Théodred se dostal do středu bitvy a byl ve vážném ohrožení, čehož si všiml i sám Grimbold, proto se mu vydal na pomoc, ale bylo příliš pozdě. Jediné co mohl Grimbold udělat bylo zabít Théodredova vraha. Poté dorazil Elfhelm s posilami z Edorasu. Oba muži hájili břehy přes noc a ráno už po Sarumanových mužích nebylo ani stopy.


Saruman však okamžitě nepokračoval se svými invazivními plány. Jeho zpoždění ho pravděpodobně stálo úspěch v případě podrobení si celého Rohanu. Erkenbrand se stal velitelem západních sil Rohanu po smrti Théodreda, a zatímco odjel shromažďovat další muže, nechal Grimbolda a Elfhelma u Želíze.
Ale přišel problém. Grimbold a Elfhelm se neshodli na stejné strategii. Elfhelm tvrdil, že Brody přes Želíz již nemají takový strategický význam. Grimbold se ale bál opustit Brody a chtěl je dál bránit. Nakonec bylo rozhodnuto, že Grimbold zůstane dál u Brodů a Elfhelm se svými muži obsadí východní břeh řeky. V poledne dne 2. března byl Grimbold napaden Sarumanovými nejlepšími bojovníky. Rohirové byli v menšině, ale podařilo se jim vydržet až do západu slunce. Nakonec byli nuceni stáhnout se na východní břeh. Hodně z Grimboldových mužů padlo, ale také se jim podařilo zabít hodně silných skřetů.

Grimbold byl rozhodnut bránit Brod tak dlouho, jak jen to bude možné. O půlnoci ale Sarumanovo vojsko obklíčilo Grimbolda a jeho muže. Grimboldovi muži vytvořili štítovou stěnu, kterou Sarumanovi skřeti nemohli proniknout. Nicméně Rohirové byli obklíčeni a Grimboldovi konečně došlo, že musí uniknout a opustit Brody. Za tímto účelem Grimbold poslal polovinu svých jezdců napadnout Sarumanovy vojáky, což způsobilo zmatek a pomohlo Grimboldovi a jeho mužům uniknout.

Grimbold přežil Bitvu u Helmova žlebu. A společně s Théodenem se vydal do Gondoru ve funkci Třetího maršála Marky. Musel zastoupit Erkenbranda, který zůstal v Edorasu. V bitvě na Pelennorských polích vedl svoje jezdce na levý bok. Zde byl také zabit. Byl pohřben v Mohylách u Mundburgu nedaleko Minas Tirith společně s ostatními muži z Rohanu a Gondoru.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

V soutěži o Nejlepší středozemskou postavu hlasuji pro:

Gandalfa!
Aragorna!
Bilba Pytlíka!
Samvěda Křepelky!

Komentáře

1 Vendy Vendy | 29. prosince 2016 v 10:39 | Reagovat

Máš dokonalý design! naprosto dokonalý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama