Marhwini

12. března 2017 v 11:32 | Ettelwen |  Rohirové
Marhwini byl prvním vůdcem lidu Éothéodu. Byl synem Marhariho, vůdce Seveřanů. Seveřané tehdy žili mezi Temným hvozdem a Rhunem. V roce 1851 Třetího věku Vozatajové započali pronikat do jejich země. O pět let později se Seveřané spojili s Gondorem a vedli bitvu proti Vozatajům, kterou prohráli. Marhari byl v této bitvě zabit.
Vozatajové zabrali zemi Seveřanů, mnoho jich pobili a zotročili. Marhwini ale nakonec s hrstkou lidí uprchl do údolí řeky Anduiny. Tito lidé byli známí jako lidé Éothéodu (koňáci).
V roce 1899 se Marhwini dozvěděl, že se Vozatajové chystají zaútočit na jednu gondorskou provincii. Dozvěděl se také, že zotročení Seveřané chtějí využít nepřítomnosti Vozatajů a rozpoutat vzpouru. Marhwini vše zdělil králi Calimehtarovi, který Vozataje porazil.
Lid Éothéodu hnal Vozataje daleko od zemí Seveřanů. Nicméně vzpoura nedopadla podle představ. Většina otroků byla zabita ženami, dětmi a starci Vozatajů, kteří zůstali v táboře. Vozatajové byli velice oslabeni, ale Marhwini se nevrátil do původních zemí Seveřanů, ale místo toho zůstal v údolí řeky Anduiny.
Marhwini měl pouze jediného syna - Forthwiniho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvoje oblíbená ženská postava z LOTR je?

Galadriel
Arwen
Éowyn

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama