Vidumavi

12. března 2017 v 11:36 | Ettelwen |  Rohirové
Vidumavi byla dcera krále Vidugavia. Zároveň byla matkou gondorského krále Eldacara. Za muže si vzala Valacara, syna Romendacila II. Velice brzy mu porodila syna Eldacara.
V roce 1260 se Valacar vrátil do Gondoru společně se svojí ženou i synem. Vidumavi se musela přizpůsobit gondorským zvykům, naučit se jazyk a způsoby nového lidu. Svého syna musela těmto zvykům naučit také. Vidumavi také převzala nové jméno - Galadwen, což byl překlad jejího jména v sindarštině. Galadwen byla spravedlivá, ušlechtilá, odvážná a oblíbená mezi těmi, kdo ji znali. Nicméně se našli tací, kteří byli proti svazku Valacara a Vidumavi. Nepovažovali Seveřany za sobě rovné a nechtěli krále smíšené krve. Gondorští se také obávali toho, že delka života v Gondoru klesne, protože Seveřané nežili tak dlouho jako oni.
Vidumavi zemřela v roce 1332 nebo 1344. Její věk není znám, ale říkalo se, že na Seveřanku žila poměrně dlouho. Pokud by jí během svatby bylo 18 let, dožila se přinejmenším sta let. Její manžel Valacar ji přežil a v roce 1366 se stal králem Gondoru.
Když se stal králem Eldacar v roce 1432, započala občanská válka známá jako Příbuzenský svár. V roce 1437 se Castamir ujal trůnu, ale Eldacar jej získal zpět o rok později. Tato občanská válka si vyžádala mnoho gondorských životů.
Eldacar žil 235 let. Jeho délka života nebyla ovlivněna matkou Seveřankou, ale délka života gondorských poklesla, i když to nebylo způsobeno Seveřany.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama