Anárion

7. června 2018 v 12:07 | Ettelwen |  Gondorský lid
Anárion byl druhým králem Gondoru, který se narodil v Númenoru v roce 3219 Druhého věku. Byl synem Elendila a měl jednoho staršího bratra Isildura. Anárion měl 4 děti, tři z nich byly pravděpodobně dcery a čtvrtým dítětem byl syn Meneldil, poslední narozený muž v Númenoru.
Anárion a jeho rodina zůstavala mezi věrnými Valar, když se Sauron snažil poštvat lid právě proti nim, na západ do Zemí neumírajících. Zkorumpovaný númenorský král Ar-Pharazon se v roce 3319 skutečně rozhodl uvést válku v pohyb a vyplul z Númenoru. Jeho flotila však byla potopena a stejně tak Númenor. Nicméně hrstka věrných měla svoje vlastní lodě a podařilo se jim zkázu jejich ostrova přežít a odplout do Středozemě.

Anárion měl dvě lodě, Isildur tři a jejich otec Elendil čtyři. Zatímco Elendilovi lodě zakotvily v severní Středozemi, Anárionovi a Isildurovi připluly na jih. V roce 3320 vznikla dvě království - Arnor, kde vládl Elendil a Gondor, kde společně vládli Isildur a Anárion. Hlavním městem Gondoru se stal Osgiliath a oba bratři zde měli svůj trůn. Anárion později nechal postavit pevnost Minas Anor, kde byl uložen palantír.

Klid však nemohl trvat věčně a Sauron se neporozovaně vrátil do Mordoru v roce 3429. Sauron nakonec napadl Gondor a obsadil pevnost Isildura - Minas Ithil. Isildur se proto vypravil na sever za svým otcem, zatímco Anárion zůstal bránit Gondor. Dokázal dokonce ubránit Osgiliath a zahnat Sauronova vojska zpět do Mordoru, obával se však, že další útok už jeho síly nezvládnou. Elendil nakonec vyjednal spojenectví s elfským králem Gil-galaden a oba se vypravili na jih, kde se spojili s Anárionem. Tohle poslední spojenectví Elfů a lidí nakonec dokázalo porazit Saurona v bitvě na Dagorlandu. Spojenci obléhali Saurona ve věži Barad-dur po dobu sedmi let.

Anárion byl zabit v roce 3440, kdy mu helmu prorazil kámen. Obléhání skončilo následujícího roku, kdy Sauron opustil svoji věž a sestoupil na bitevní pole. Elendil a Gil-galad byli také poraženi. Stejně tak na nějakou dobu i Sauron. Prsten získal Isildur, který se jej nakonec rozhodl nezničit. Isildur se stal králem Gondoru i Arnoru, ale rozhodl se sídlit na severu, zatímco syn Anáriona Meneldil přímo vládl Gondoru. Ale Isildur byl zabit skřety v roce 2 Třetího věku a jeho jediný syn Valandil byl v té době ještě dítětem.

Meneldil proto zůstal jediným panovníkem a jeho dědicové pokračovali ve vládě Gondoru dokud linie králů neskončila s Earnurem v roce 2050. Na konci Třetího věku královský titul připadl Aragornovi, který byl přímým potompek Isildura, ale byl také potompek Anáriona přes Firiel, dceru krále Ondohera z Gondoru, který se oženil s Arvedui ze Severního království.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama