Isildur

9. června 2018 v 11:07 | Ettelwen |  Gondorský lid
Isildur se narodil v roce 3209 Druhého věku v Númenoru. Jeho otcem byl Elendil a měl ještě mladšího bratra Anáriona.Za života Isildura a jeho rodiny se situace na Númenoru horšila hlavně kvůli Sauronovi, který měl velký vliv na jejich panovníka Ar-Pharazona. Sauron jej podněcoval proti Valar a nabádal ho plout na západ za získáním nesmrtelnosti. Ar-Pharazon se nakonec na západ vypravil a chtěl získat země Neumírajících násilím. Valar ale jeho flotilu potopily, stejně tak jako ostrov Númenor. Isildur a jeho rodina (žena a nejstarší syn Elendur) však měla svoje lodě a podařilo se jim zkázu Númenoru přežít. Na svých lodích směřovali ke břehům Středozemě.

Ve Středozemi Elendil a jeho synové vytvořili dvě království - Arnor a Gondor. Elendil byl vrchním králem obou zemí, ale sídlil v Arnoru, zatímco jeho dva synové se ujali vlády nad Gondorem. Měli dva trůny v hlavním městě Osgiliathu, které bylo založeno na řece Anduině. Anárion postavil pevnost Minas Anor na západní straně Anduiny zatímco domovem Isildura se stal Ithilien. Isildur následně nechal vystavě pevnost Minas Ithil na hranici s Mordorem. Tato pevnost zároveň sloužila jako obrana proti nepřátelům. V té době bratři ještě nevěděli, že se Sauron v tichosti vrátil do Mordoru a opět buduje svoji armádu.


Isildur měl dokonce jeden z palantírů, který používal ke komunikaci se svým otcem i bratrem. Dokonce vysadil semínko Bílého stromu před svým domem. Isildurova žena porodila v Gondoru dva syny - Aratana a Ciryona.
Sauron zaútočil a získal Minas Ithil v roce 3429. Isildur se svojí rodinou a semenáčkem Bílého stromu prchl. Isildur se plavil do Arnoru pro radu a pomoc svého otce Elendila. Elendil se spojil s Gil-galadem a vzniklo Poslední spojenectví elfů a lidí proti Sauronovi. V roce 3430 se v Roklince narodil nejmladší Isildurův syn Valandil. Armáda se shromáždila v Roklince v roce 3431 a pochodovala do války. Nejmladší Isildurův syn zůstal v Roklince.

Válka Posledního spojenectví započala v roce 3434 a Sauronova vojska byla poražena. Sám Sauron byl několik let obléhán ve věži Barad-dur. Během obléhání zemřelo mnoho mužů i elfů včetně bratra Isildura Anáriona. V roce 3441 Sauron sám vyšel do boje. Gil-galad i Elendil padli a Elendilův meč se při jeho pádu zlomil. Isildur vzal zbytek tohoto meče a uřízl Sauronovi Jeden Prsten z ruky. Sauronův duch uprchl z jeho těla, ale pokud byl Prsten nezničený, duch přetrvával. Isildur odmítl Prsten zničit a nechal si jej. Nějakou dobu jej zkoumal a poznámky o něm si zapisoval. Tyto spisy nechal v Minas Anor pro pozdější generace.

Isildur nyní vládl Gondoru i Arnoru. Rozhodl se ale sídlit v Arnoru a nechal syna Anáriona Meneldila vládnout v Gondoru. Isildur však nějakou dobu v Minas Anoru ještě zůstal a radil Meneldilovi jak vládnout a kde jsou hranice jeho říše. Před svým odjezdem vysadil semínko Bílého stromu jako vzpomínku na svého bratra Anáriona.
5. září roku 2 Třetího věku Isildur vyjel z Minas Anoru se svými třemi nejstaršími syny a dvě stě vojáky. O třicet dnů později byla jejich skupinka napadena skřety, kteří netušili, že Isildur má Jeden Prsten. Bohužel skřeti byli v převaze deset na jednoho. Předtím než začala bitva Isidulr poslal jednoho ze svých mužů Ohtara s úlomky Narsilu. Jeden Prsten si ponechal, ale před útočníky své muže zachránit nedokázal. Zde Isidulr poprvé zalitoval, že Jeden Prsten nezničil. Jeho synové Aratan a Ciryon byli zabiti. Jeho nejstarší syn Elendur prosil Isidulra aby prchl a zachráníl Prsten. Isidlur nakonec prchl, zarmoucen smrtí dalšího syna, který padl, když vedl zbývající muže do střetu.

Isildur si nasadil Jeden Prsten, i když mu to působilo neskutečnou bolest. Isildur směřoval k Anduině a chtěl jí přeplavat, ale proud byl příliš prudký. Ve vodě mu Jeden Prsten sklouzl a Isildur pocítil neskutečnou úlevu. Jak se ale vynořil z řeky, byl spatřen skřety a zabit. Prsten zůstal ztracený, dokud jej nenašel Déagol v roce 2463.

Isildurův nejmladší syn Valandil se stal králem ve věku 10ti let. Vzdal se však nároku vládnout dvěma královstvím, a tak došlo k jejich rozdělení. V Gondoru zůstala vládnout větev Anáriona, zatímco v Arnoru to byli dědicové Isildura.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama