Meneldil

12. června 2018 v 10:30 | Ettelwen |  Gondorský lid
Meneldil byl třetím králem Gondoru. Narodil se v roce 3318 Druhého věku. Byl synem Anáriona a vnukem Elendila. Měl tři starší sourozence a pravděpodobně to byly sestry, protože kdyby to byli bratři, museli by zemřít ještě předtím, než se stal Meneldil králem. O osudu těchto sourozenců však není nic známo. Meneldil byl posledním mužem narozeným v Númenoru ještě před jeho potopením. Společně se zbytkem Věrných se mu podařilo prchnout do Středozemě, kde byla založena dvě království - Arnor a Gondor.

V roce 3434 se lidé a elfové spojili proti Sauronovi a vyšli do války. Sauron byl nakonec poražen a Jeden Prsten připadl Isildurovi. Meneldilův otec Anárion při obléhání Barad-duru bohužel zemřel. Isidur se stal králem jak Gondoru tak Arnoru, ale rozhodl se vládnout v Arnoru a Meneldilovi svěřil vládu nad Gondorem. Isildur zůstal v Gondoru ještě tak dva roky a snažil se předat Meneldilovi všechny rady a zkušenosti potřebné k vládnutí.

Isildur opustil Gondor 5. září roku 2 Třetího věku. Meneldil byl nakonec rád, že odjíždí a doufal, že Isildur nebude moc zasahovat do Gondorské vlády. Isildur byl však na své cestě do Arnoru zabit společně se svými nejstaršími syny. Jeho nejmladší syn Valandil byl stále ještě dítě. Když mu bylo 10 let, ujal se vlády nad Arnorem, ale nároku na Gondorský trůn se vzdal. Meneldil proto vládl v Gondoru a koruna tohoto království přecházela na jeho potomky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama