Tarannon Falastur

28. června 2018 v 14:51 | Ettelwen |  Gondorský lid
Tarannon byl dvanáctým králem Gondoru. Narodil se v roce 654 Třetího věku, byl synem krále Siriondila a měl bratra jménem Tarciryan. Tarannon byl kromě následníka trůnu kapitánem gondorských vojsk a pro Gondor získal mnohá území. Králem se stal v roce 830 a byl jedním z králů, který se zapříčinil o rozšíření Gondorské flotily. Tarannon si vzal ženu jménem Beruthiel, jejíž předkové mohli bít Černí Númenorejci, tedy přivzženci Saurona. Nebylo zrovna typické, aby si potomek Věrných Númenorejců vzal za manželku někoho, kdo sloužil tmě. Jak se tohle stalo a zároveň povedlo, není známé. Je možné, že Beruthiel Tarannonovi zatajila svoji identitu nebo je možné, že svatba měla spojit tyto dva "národy". Nicméně to se stejně nepovedlo.
Tarannon a Beruthiel ve svazku manželském nebyli spokojení. Beruthiel nesnášela moře a nakonec odešla žít do Osgiliathu. Beruthiel měla v oblibě kočky, a právě v Osgiliathu začala společně s nimi špehovat Gondorský lid. Nakonec byla králem, svým manželem vypovězena Gondoru.
Tarannon neměl žádné děti a byl to právě první král, bez přímých potomků v historii Gondoru. Tohle bylo první znamení slábnutí Gondorské linie. Když Tarannon zemřel v roce 913, na trůn nastoupil syn jeho bratra - Earnil I.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama