Castamir

13. července 2018 v 11:27 | Ettelwen |  Gondorský lid
Castamir byl dvacátým druhým králem Gondoru. Narodil se v roce 1259 Třetího věku a byl vnukem Calimehtara, což byl druhý syn gondorského krále Calmacila. Jména jeho rodičů nejsou známa. Castamir byl Kapitán lodí, byl známý především pro svoji krutou a arogantní povahu.
Castamir se stal vůdcem skupiny, která nechtěla na trůnu krále Eldacara, protože jeho matka byla Seveřanka a gondorská královská linie by tím mohla mít velice oslabena. Castamir k sobě shromažďoval mnoho následovníků a rebelie se zrodila na jihu země. Bouřit se začali ještě v době, kdy byl králem Eldacarův otec Valacar. Po jeho smrti započala občanská válka známá jako Příbuzenský svár. Eldacarovy síly vytrvaly po dobu pěti let. Ale v roce 1437 Castamir začal obléhat Eldacara v Osgiliathu. Odřízl město od zásob a nechal ho vyhladovět. Eldacar a několik jeho věrných nakonec prchlo do Divočiny. Castamir nechal vyvraždit mnoho gondorských včetně Eldacarova staršího syna Ornendila. Nakonec nechal zničit i podstatnou část Osgiliathu.
Castamir se ujal vlády a stal se králem. Jeho vláda byla přísná a krutá. Mnoho jeho přivrženců se nakonec obrátilo proti němu. V roce 1447 Castamir vládl 10 let a Eldacar se rozhodl nárokovat si zpět svůj trůn. V nadcházející bitvě Eldacar zabil Castamira a vzal si zpět to, co mu náleželo. Castamirův syn a jeho přivrženci prchli do Umbaru, kde se z nich stali předci známých Korzárů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama