Eldacar

12. července 2018 v 9:28 | Ettelwen |  Gondorský lid
Eldacar byl dvacátým prvním králem Gondoru. Narodil se v roce 1255 Třetího věku a byl synem krále Valacara a Seveřanky Vidumavi. Eldacar měl přinejmenším jednoho sourozence. Narodil se v Divočině, kde žil až do doby, než jeho rodina odešla bydlet do Gondoru v roce 1260.
Eldacar a jeho rodina byli vítání v Gondoru, ale byli tu tací, jež stáli proti svazku Valacara a seveřanky. Nechtěli, aby jejich spojení oslabilo gondorskou královskou linii a snížilo životnost králů. Tento odboj posílil, když Vidumavi zemřela, na gondorská měřítka docela mladá.
Rebelie se začala šířit ze severní provincie a Valacarova vláda se blížila ke konci. Zemřel v roce 1432 a občanská válka známá jako Příbuzenský svár oficiálně započala.
Eldacar byl velice silný, získal houževnatost po svých severských předcích a dokázal rebelii odolávat po několik let. V roce 1437 byl Eldacar a jeho muži obléháni v Osgiliathu, kde byli nakonec poraženi. Eldacar a jeho muži následně prchli do Divočiny.
Vůdcem spiknutí byl Castamir, což byl vnuk Romendacilova mladšího bratra Calimehtara. Castamir zajal Eldacarova nejstaršího syna Ornendila a nechal jej zabít. Na jeho příkaz bylo zabito mnoho dalších lidí a Osgiliath byl vypálen. Avšak jeho krutost mu nebyla ku prospěchu, protože lid se ho bál a byl připraven se proti němu obrátit.
Eldacar zůstal v Divočině po dobu deseti let. V roce 1447 prohlásil, že je na čase vzít si zpět svůj trůn. Svolal svoji armádu a v bitvě, ve které bylo ztraceno mnoho životů, porazil Castamira.
Po válce se mnoho Seveřanů usídlilo v Gondoru na pozvání samotného krále Eldacara. Během občanské války populace gondorských klesla, a ti se nyní pojili se Seveřany.
Eldacar žil po dobu 235 let nedotčen matčiným dědictvím. Nicméně postupně gondorští umírali dříve, ale nebylo to způsobeno tímto svazkem, ale hlavně díky zániku Numenoru, kde byla dlouhověkost darem a odměnou za boj proti Morgothovi.
Eldacar měl syna Aldamira a dceru. Aldamir se po smrti svého otce v roce 1490, stal králem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama