Rómendacil II

7. července 2018 v 19:13 | Ettelwen |  Gondorský lid
Rómendacil byl devatenáctým králem Gondoru. Jeho původní jméno znělo Minalcar. Narodil se v roce 1126 Třetího věku. Byl synem krále Calmacila a měl mladšího bratra Calimehtara,
Rómendacil byl muž velké moudrosti, byl statečný a zajímal se o politiku. Jeho otec a strýc však byli pravými opaky. Vládnutí je nebavilo a chtěli mít svůj klid. Proto byl Rómendacil zvolen jako regent a vládl jejich jmény. V době jeho regentství začali na Gondor útočit Východňané. Někteří obyvatelé hranic se Rhúnem se dokonce přidali na jejich stranu. To Rómendacila trápilo snad ze všeho nejvíce, protože jejich dobré vztahy byly důležité pro obranu Gondoru.
V roce 1248 proto Rómendacil na Východňany zaútočil. Porazil jejich velkou armádu a zničil jejich osídlení. V té době byl také postaven Argonath. Také posílil vztahy s muži, jež dleli na severu. Někteří z nich získali i místa v gondorské armádě, nicméně tohle se zase nelíbilo Gondorským.
V roce 1250 Rómendacil vyslal svého syna Valacara jako velvyslance k jednomu z nejdůležitějších vůdců Seveřanů - králi Vidugavii. Valacar se zamiloval do jeho dcery Vidumavi a Rómendacil jim dal požehnání k svatbě. Měl však strach z důsledků tohoto svazku, proto nařídil jeho synovi a ženě, aby se přestěhovali do Gondoru.
Rómendacil se králem stal až v roce 1304.
Vidumavi zemřela v roce 1332 nebo 1334, nežila tak dlouho jako gondorští. Ti, co stáli proti svazku již od samotného počátku, se teď bouřili ještě více, protože měli strach, že linie gondorských králů bude oslabena. Někteří dokonce tvrdili, že Valacarův syn by se vůbec neměl ujmout vlády díky své smíšené krvy. Rómendacil byl vysoce znepokojen tím, co se stane po jeho smrti. Zemřel v roce 1366 a na trůn nastoupil jeho syn Valacar. Během jeho vlády rebélie sílila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama