Tarondor

31. července 2018 v 9:56 | Ettelwen |  Gondorský lid
Tarondor byl dvacátý sedmý král Gondoru. Narodil se v roce 1577 Třetího věku a byl synem Minastana, druhého syna krále Minardila. Tarondor byl Minastanův nejstarší syn.
Když na trůn nastoupil Telemnar, v Gondoru se objevila epidemie moru a král Telemnar a všechny jeho děti, zemřely. Telemnarův synovec Tarondor byl jeho nejbližší přeživší příbuzný, a tak usedl na trůn.
Mor zasáhl Gondor opravdu těžce, byl zničen a mnoho lidí zemřelo. Největší zásah ale dostal Osgiliath. Přeživší obyvatelé tohoto města odešli do Ithilienu nebo jinam a město pomalu začalo chátrat. V roce 1640 Tarondor přesunul královský dvůr do Minas Anor, kde znovu zasadil Bílý strom.
Bohužel kvůli snížené populaci neměl Gondor dost mužů pro sledování Mordoru. A vlastně celou morovou záležitost seslal na Gondor samotný Sauron. Sauron uprchl do Temného Hvozdu do pevnosti Dol Guldur, kde se připravoval na svůj návrat.
Tarondor vládl 162 let a mohl si tak připsat rekord nejdelšího vládnoucího panovníka. Byl také vyhlášený tím, že začal opět budovat pověstnou sílu Gondoru. Se vším mu pomáhal jeho Správce Húrin.
Tarondor zemřel v roce 1798 a na trůn usedl jeho syn Telumehtar.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš rád/a knihy?

Ano!
Ne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama