Valacar

11. července 2018 v 9:02 | Ettelwen |  Gondorský lid
Valacar byl dvacátým králem Gondoru. Narodil se v roce 1194 a byl synem krále Romendacila II. V roce 1250 byl Valacar svým otcem poslán jako velvyslanec ke dvoru krále Vidugavia, což byl jeden z nesilnějších vůdců Seveřanů. Romendacil chtěl totiž posílit vzájemné vztahy s těmito lidmi, protože hraničili s nepřítelem Gondoru - Rhunem.
Valacar se naučil jazyk, kulturu a zvyklosti Seveřanů. Zamiloval si je stejně, jako se zamiloval do dcery krále - Vidumavi. Romendacil dal neochotně svému synu povolení ke svatbě, ale velice se obával následků, které toto spojení mohou mít.
Vidumavi v roce 1255 porodila syna, v řeči Gondoru byl pojmenován Eldacar. Měli spolu ještě nejméně jedno dítě. V roce 1260 se Valacar se svojí rodinou vrátil do Gondoru na žádost svého otce. Vzali s sebou několik Seveřanů a Valacar se zde stal členem rady a vojenským vůdcem.
Ze začátku byla Vidumavi se svým lidem v Gondoru vítaná, ale našli se i takoví, kterým se nelíbilo, že si budoucí dědic gondorského trůnu nevzal ženu númenorských předků. Jejich největší starostí bylo oslabení krevní linie a kratší životnost králů. Když Vidumavi zemřela v roce 1332 nebo 1344, nepokoje začali vzrůstat.
Valacar se stal králem v roce 1366. Byl silným a moudrým vládcem, ale ke konci jeho vlády vypukla v Gondoru otevřená rebelie proti jeho synovi, který se měl stát brzy králem.
Valacar zemřel v roce 1432 a v tomto roce započala také občanská válka známá jako Příbuzenský svár. Eldacar byl svržen z trůnu v roce 1437 ale znovu se ujal vlády v roce 1447.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Pána Prstenů?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama