Srpen 2018

Narmacil II

9. srpna 2018 v 14:57 | Ettelwen |  Gondorský lid
Dvacátý devátý král Gondoru. Narodil se v roce 1684 Třetího věku a byl synem krále Telumehtara. Měl jednoho bratra Arciryase. Na trůn usedl v roce 1850 a vládl pouze šest let.
V roce 1851 skupina mužů z Rhunu napadla Gondor. Byli podníceni samotným Sauronem. Tito muži byli známí jako Vozatajové, protože mnohdy používali válečné vozy. Gondorští se spojili se Seveřany, kteří žili na hranici s Rhunem a mnozí byli zabiti při jejich prvním vpádu.
V roce 1586 vedl Narmacil svoji muže do dalšího střetu mezi Temný Hvozd a Mordor Na stranu Gondorských se přidali Seveřané vedeni Marharim. Gondorští společně se Seveřany byli poraženi a Narmacil s Marharim padli.
Po této porážce se Gondor vzdal svého území na východě Anduiny kromě Ithilienu. V té době se pravděpodobně do Mordoru vrátilo osm Černých jezdců. Někteří z přeživších Seveřanů se usídlili v údolích řeky Anduiny.
Na Narmacilovo místo nastoupil jeho syn Calimehtar, který nakonec pomstil smrt svého otce.

Telumehtar Umbardacil

1. srpna 2018 v 10:23 | Ettelwen |  Gondorský lid
Telumehtar byl dvacátým osmým králem Gondoru. Narodil se v roce 1632 Třetího věku a byl synem krále Tarondora. Na trůn usedl v roce 1798 Třetího věku. Během jeho vlády se Korzáři opět rozhodli znepříjemňovat Gondorským život a započali útočit na pobřeží. V roce 1810 Telumehtar zaútočil na korzárskou základnu v Umbaru a poslední zbytky potomků Castamira byly zabity. Umbar byl opět pod správou Gondoru a Telumehtar přijal přízvisko Umbardacil pro připomenutí tohoto vítězství. V následujících letech však Umbar padl do rukou Haradských.
Telumehtar měl dva syny - Narmacila a Arciryase. Telumehtar zemřel v roce 1850 a na trůn nastoupil jeho syn Narmacil. O několik generací později tato linie zemřela s posledním panovníkem Ondoherem a na trůn nastoupil potomek Arciryase Eärnil.